Ozorkowscy licealiści bawią się historią
Reklama

Duchy, park, ciemność i „projekt niewidzialność” to tylko przedsmak tego, co im. Stefana Żeromskiego stworzą na warsztatach, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów z Warszawy.Celem projektu „My stąd”, organizowanego przez Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest aktywizacja kulturowa i wspieranie rozwoju inicjatyw młodzieży. Przez 3 weekendy 20 uczestników projektu z klas drugich spotyka się w szkole i uczy się używania programów do montowania i technik kręcenia filmów, obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz pracy z często niesfornymi aktorami. W trakcie warsztatów ludzie tworzą grę terenową, przybliżającą dziedzictwo kulturowe oraz historyczne Ozorkowa. Adresatami przedsięwzięcia będzie ok. 30 uczestników powyżej 16 roku życia.

Animatorzy pokazują zasady pracy w grupach i tworzenia scenariusza. Zmobilizowani i pełni energii spacerują po parku, ulicach, odwiedzają biblioteki, by pozyskać jak najwięcej potrzebnych informacji na temat miasta.

Podczas tworzenia gry nie obchodzi się bez śmiechu i zabawnych sytuacji. Dużą frajdę sprawia młodzieży zabawa z green screenem i charakteryzacja aktorów. Uczestnicy w trakcie spotkań mogą liczyć na pyszne posiłki oraz kawę i herbatę.

W ostatni weekend warsztatów, 8 listopada, zwieńczeniem ciężkiej pracy uczniów będzie autorska terenowa, która w formie interaktywnej zabawy przedstawi gościom historię Ozorkowa z innej perspektywy.

im. Stefana Żeromskiego zostało wybrane do tego projektu spośród wielu szkół. Jako trzecia placówka w kraju ma możliwość uczestniczenia w tak nowoczesnym przedsięwzięciu. To wielkie wyróżnienie dla ozorkowskiego liceum. ludzie mają nadzieję na liczne zaangażowanie gości podczas zakończenia warsztatów. Uczestników gry czeka mnóstwo przygód, zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji.

Agnieszka Mroziak, kl IIb

Reklama