Podsumowanie sezonu lotowego / fot. ug-ozorkow.pl
Reklama

Członkowie Sekcji Ozorków Oddział Zgierz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych uczestniczący we współzawodnictwie lotowym w roku 2015 odbyli w dniu 9 października br. swoje doroczne spotkanie podsumowujące wyniki całorocznej rywalizacji.Ozorkowska sekcja działająca pod kierunkiem Prezesa Marcina Chałupnika świętowała osiągnięcia swoich gołębi w odbytych lotach. Naturalnie, przygotowane trofea sportowe trafiły do rąk właścicieli najlepszych w tym zakresie ptaków. Są to nie lada wyczyny dla szczęśliwie powracających gołębi, wszak w przypadku lotów z udziałem gołębi dorosłych wytyczone trasy sięgają od 100 do 730 km, natomiast dla gołębi młodych od 100 do 220 km. Dlatego też, wyróżnieni hodowcy są dumni z tych mądrych ptaków i z wielką powagą traktują wyniki rocznego współzawodnictwa.

Sponsorem tegorocznych nagród był również Wójt Gminy Ozorków, co bardzo pomogło organizatorom właściwie uhonorować doświadczonych hodowców gołębi pocztowych, którzy poświęcają temu hobby wiele czasu i zaangażowania.

Obecny na spotkaniu Wójt gratulując najlepszym hodowcom wysokich lokat w ogólnej klasyfikacji punktowej, wyraził swoje uznanie wszystkim obecnym pasjonatom gołębia pocztowego i zachęcał do dalszego ich szkolenia.

Reklama