Reklama

W dniach 24 i 25.10.2015 r. w Ośrodku PINIA w Sokolnikach Lesie zostały rozegrane Szkół Województwa Łódzkiego w brydżu sportowym. Młodzież walczyła o puchary dla swoich szkół ufundowane przez prezesa Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Łodzi Włodzimierza Choinkowskiego. Rozegrano cztery turnieje: dwa na maxy i dwa na impy.

W kategorii gimnazjów i szkół średnich świeżo upieczeni wicemistrzowie Polski Młodzików, uczniowie Gimnazjum w Solcy Wielkiej: Mateusz Bartosik, Jakub Janasiak, Krzysztof Maciak, Mirosław Syncerek oraz Radosław Lityński nie dali szans rywalom i wygrali z dużą przewagą, trzeci rok z rzędu zdobywając tytuły mistrzów województwa. Puchar za drugie miejsce zdobył dla XII LO w Łodzi ozorkowianin Jarosław Walczak, a za trzecie dla Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie Dariusz Syncerek. Czwarte miejsce dla I LO w Ozorkowie wywalczył Milan Chyliński, piąte ozorkowianka Sylwia Jedyńska dla III LO w Łodzi.

W kategorii szkół podstawowych puchar prezesa WZBS i tytuły mistrzów województwa drugi raz z rzędu zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej: Julia Bojanowska, Zofia Duda, Patrycja Tomaszewska i Sebastian Wojtczak. Puchar za drugie miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie wywalczyła Małgorzata Bielińska. Do Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi za trzecie miejsce zabrali puchar Szymon Jaskólski i Władysław Walicki.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Mirosław Syncerek przed Jarosławem Walczakiem i Krzysztofem Maciakiem.

W ramach rozgrywanych mistrzostw szkół w dniu 25.10.2015 r. młodzież uczestniczyła w zorganizowanym przez Polski Związek Brydża Sportowego Ogólnopolskim Turnieju Par 25-lecia Odrodzenia Samorządu Terytorialnego. Zawody rozgrywane były w 10 ośrodkach brydżowych i uczestniczyło w nich 227 par. We wszystkich ośrodkach grano tymi samymi rozkładami kart. Przy pomocy internetu wyniki ze wszystkich ośrodków zostały przesłane do centrali i połączone w jeden ogólnopolski turniej. Drugie miejsce zajęła w nim para Jakub Janasiak i Krzysztof Maciak. Dziesięć najlepszych par zostało nagrodzonych. Janasiak i Maciak za drugie miejsce otrzymali: dyplom, komplet SHEFFER. KAPSH, nagrodę finansową 240 zł, jako najlepsza para juniorów: Srebrne Trofeum 25-lecia Samorządności (nagroda ZGW RP), dyplom, Bluetooth Speaker FOREVER i jako najlepsza para łódzka Puchar Pani Prezydent m. Łodzi Hanny Zdanowskiej. Szóste miejsce zajęła para: Mirosław Syncerek i Jarosław Walczak. Otrzymali nagrody: dyplom, długopis PARKER RUCH, nagrodę finansową 80 zł. Na ósmym miejscu zawody ukończyli: Mateusz Bartosik i Radosław Lityński. Nagrody: dyplom, pamięć typu pendrive 16GB KAPSH i notatnik RUCH.

Brydżyści dziękują Pani Ewie Skrupskiej Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie za bezpłatne użyczanie sali lekcyjnej nr 032, w której w piątki od godz. 17.00 rozgrywane są turnieje brydża sportowego. Młodzi brydżyści, zawodnicy MKS Bzura Ozorków dziękują firmie GOLD-BUD Michała Kaźmierczaka za opłacenie im składek członkowskich.

Trener

Reklama