Remont Średniej rozpoczęty / fot. umozorkow.pl
Reklama

Średnia na odcinku od Partyzantów do Maszkowskiej, po wielu latach oczekiwań, wreszcie doczekała się remontu. Na początku tego tygodnia drogowcy rozpoczęli prace rozbiórkowe, czyli demontaż starych krawężników i chodników.

W ramach przebudowy jezdnia zyska nową asfaltową nawierzchnię, pojawią się nowe chodniki i wjazdy do posesji z kostki brukowej, wymienione zostaną także krawężniki; nowe będą niższe od obecnych. Studzienki kanalizacyjne i pozostałe elementy infrastruktury w jezdni zostaną uregulowane, pojawią się nowe znaki poziome i pionowe.

W pierwszej kolejności zostanie zmodernizowany odcinek Średniej przy Szkole Podstawowej nr 4, tzn. powstanie parking na 9 miejsc postojowych i położony zostanie krawężnik i z kostki brukowej.

Część Średniej, która jest drogą powiatową, została wyremontowana trzy lata temu na odcinku od ul. Partyzantów do drogi krajowej nr 91 podczas prac związanych z budową kanalizacji w tej części miasta. Wtedy sfinansował wymianę chodników, miasto ? nowe krawężniki, a OPK ? nową nawierzchnię jezdni.

Teraz przyszedł czas na pozostałego odcinka; od Partyzantów do Maszkowskiej. jest finansowana z budżetu miasta i powiatu zgierskiego.

Reklama