Sukces II Wakacyjnych Spotkań z "Kiwajką" / fot. facebook.com/KrosniewickaKolejDojazdowa
Reklama

W niedzielę ozorkowianie mieli ostatnią szansę skorzystać z „Kiwajki” na stacji Ozorków Wąskotorowy, ul. Kolejowa 32. Przez lipiec i sierpień każdy chętny mógł przejechać się po terenie stacji, pod nadzorem wolontariuszy Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej, unikalną, zabytkową drezyną ręczną.

Jak informuje w Ozorkowie przewieziono ponad 700 osób. Większość stanowili mieszkańcy miasta i gminy Ozorków, ale było także wielu turystów z całej Polski, jak również z zagranicy: Węgier, Anglii, Szwecji i Hiszpanii.

Drezyną jeździły trzy pokolenia. Dzieci, rodzice i dziadkowie i każde z nich miało wiele frajdy. Starsi wspominali lata świetności kolejki, a młodsi po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się z kolejką i poczuć przyjemność z jazdy zabytkową drezyną.

Ponieważ była to druga edycja wakacyjnych spotkań z „Kiwajką”, nie brakowało turystów, którzy korzystali z przejazdów również rok temu.

W tym roku członkowie SKKW zorganizowali specjalny drezynowy dzień w Ozorkowie w związku z inauguracją połączenia na odcinku Łódź – Kutno. „” była jedną z wielu atrakcji, wpisaną w program przygotowany przez ŁKA. Tego dnia wolontariusze przewieźli  ponad 200 osób.

Podobnie jak rok temu, również w tym sezonie, odbyły się drezynowe imprezy także w pobliskiej Łęczycy, w której przewieziono około 300 osób.

Więcej informacji oraz zdjęć na profilu Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej na Facebooku https://www.facebook.com/KrosniewickaKolejDojazdowa.

Reklama