Uczestnicy IV Pieszej Pielgrzymki Ozorkowskiej na Jasnej Górze / fot. facebook.com/pielgrzymkaozorkowska
Reklama

W poniedziałek, 24 sierpnia, 101 pielgrzymów z Ozorkowa dotarło na Jasną Górę. W najdłuższej pielgrzymce z archidiecezji łódzkiej brało udział 101 osób. W pięć dni pokonali pieszo ponad 160 kilometrów.

Uczestnicy IV Pieszej Pielgrzymki Ozorkowskiej wyruszyli 19 sierpnia po mszy o godzinie 6.00 z pod kościoła NMP Królowej Polski w Ozorkowie. Pierwszego dnia pielgrzymi dotarli do Pabianic. Podczas przemarszu przez Aleksandrów Łódzki uczestników odwiedził abp Marek Jędraszewski.

Drugi dzień zaczął się od mszy. Pielgrzymi odwiedzili Bełchatów i w Grochowicach powitani orkiestrą zatrzymali się na nocleg.

Trzeciego dnia uczestnicy spotkali pielgrzymki ze Zgierza i Koluszek.

Następnego dnia po porannej modlitwie pielgrzymi wyruszyli do Skrzydlowa, gdzie odbył się wieczór integracyjny.

Ostatniego, piątego dnia przed Częstochową pątnicy uczestniczyli w mszy świętej w Sanktuarium Ojca Pio. Około godziny 15 pielgrzymi weszli na Jasną Górę. Spędzą tam dwa dni i 27 sierpnia (czwartek) wrócą autokarami do domów.

W tym samym dniu odbędzie się zakończenie pielgrzymki podczas uroczystego przemarszu przez Ozorków do kościoła NMP Królowej Polski. O godz 17 nastąpi przejście ulicami Maszkowską, Alejami, Starzyńskiego, Nowe Miasto na Adamówek. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki o godz. 18.00.

Kierownikiem IV Pieszej Pielgrzymki Ozorkowskiej jest ks.

Więcej zdjęć można znaleźć na oficjalnym profilu Pieszej Pielgrzymki Ozorkowskiej https://www.facebook.com/pielgrzymkaozorkowska.

Reklama