Reklama

15 sierpnia odbyły się na Placu Jana Pawła II uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 95 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Uroczystość z udziałem kompanii honorowej I Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej rozpoczęła się o godz. 10 Wartą Honorową pod tablicą upamiętniającą poległych za Ojczyznę w latach 1918-1920. Następnie odprawiono Mszę Świętą Polową na Placu Jana Pawła II, celebrowaną przez proboszcza parafii św. Józefa ks. Zbigniewa Kaczmarkiewicza, ks. Grzegorza Ząbeckiego i proboszcza parafii pw. NMP KP ks. Zenona Piechotę.

15 sierpnia, święto Wojska Polskiego, to dzień pamięci o żołnierzach, którzy zginęli w obronie niepodległości naszej Ojczyzny w wielu bitwach i wojnach, ale też obronie wolności i godności nie tylko Polaków, ale i innych narodowości, m. in. walcząc na misjach w Iraku i Afganistanie
, Burmistrz Ozorkowa

Po przemówieniach, Apelu Pamięci Poległych kwiaty pod tablicą złożyli m.in. poseł Marek Matuszewski, burmistrz Jacek Socha, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki, przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Radna Powiatu Zgierskiego wraz z członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego Adamem Świniuchem, delegacja Komisariatu Policji w Ozorkowie, delegacja Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie, delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Ozorkowie, delegacja Sekcji Kolarskiej „Szwadron” im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich oraz delegacje innych stowarzyszeń działających na terenie Ozorkowa.

Obchody zakończyły się ok. godz. 12:30 występem Orkiestry OSP z Aleksandrowa Łódzkiego, która wykonała pieśń legionową „My, Pierwsza Brygada” oraz przemarszem żołnierzy z Leźnicy Wielkiej i przejazdem Szwadronu Kolarzy Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Ozorkowie.

Film publikujemy dzięki Pani Justynie Zalasa.


Reklama