Fot. parzeczew.pl
Reklama

W dniu 28 września odbył się Dzień Turystyki w Gminie Parzęczew. Impreza przyciągnęła do Parzęczewa wielu zwolenników jazdy na rowerze, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Na starcie stanęło 122 zawodników i zawodniczek, podzielonych na dziewięć kategorii wiekowych.

Najmłodszą uczestniczką była Jagoda Łukasiak, która ma zaledwie 21 miesięcy, najstarszym zawodnikiem był natomiast Mieczysław Frankowski, który ma 84 lata. W tym roku po raz pierwszy została utworzona kategoria Nordic Walking, której zwyciężczynią została Iwona Nowakowska.

Wszyscy walczyli dzielnie o zwycięstwo, tym bardziej, że na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody, a wśród nich m.in. rower ufundowany przez Marcina Karpińskiego, Wicestarostę Powiatu Zgierskiego, dla kategorii A, w której wygrał Piotr Matejczuk; cztery zestawy kół szosowych firmy Shimano za pierwsze miejsce w grupie D, E, F, F Open Kobiety.

Najmłodsi pokonali trasę o długości 200 m, najstarsi mieli do pokonania 69 km po trasie Parzęczew-Mariampol-Chociszew--Śliwniki. Po kilku godzinach zmagań zawodnicy doczekali się najprzyjemniejszej części imprezy, czyli uroczystego wręczenia pucharów i nagród. Nie zabrakło również animatorów gier i zabaw dla najmłodszych z Punktu Przedszkolnego „Plastuś”.

Należy podkreślić, że tego typu imprezy są doskonałą formą rodzinnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Ilony Rafalskiej Radnej Sejmiku Wojewódzkiego, Starostwa Powiatu Zgierskiego, Zofii Bielawskiej Radnej Powiatu Zgierskiego, Włodzimierza Pietruszewskiego Radnego Powiatu Zgierskiego, Juwi Sp.z.o.o., Lotors, Małgorzaty i Zdzisława Zawadzkich oraz ?Marta? Marty Myszkowskiej. Do zobaczenia w następnym roku.

Klasyfikacja końcowa

Grupa A
1 miejsce ? Piotr Matejczuk
2 miejsce – Szymon Orłowski
3 miejsce – Jan Łukasiak

Grupa B
1 miejsce – Bartosz Rutkowski
2 miejsce – Jakub Lewandowski
3 miejsce – Kamil Gawroński

Grupa C
1 miejsce – Kacper Krawczyk
2 miejsce – Erwin Misztela
3 miejsce – Kamil Karasiewicz

Grupa Cyklosport
1 miejsce – Krzysztof Żądlak
2 miejsce – Zbigniew Pucek
3 miejsce – Dariusz Sobiech

Grupa D
1 miejsce – Dominik Omiotek
2 miejsce – Norbert
3 miejsce – Jarosław Ziółkowski

Grupa E
1 miejsce – Tomasz Gawroński
2 miejsce – Piotr Uciński
3 miejsce – Zbigniew Grosz

Grupa F – masters
1 miejsce – Radosław Myszkowski
2 miejsce – Adam Kałużny
3 miejsce – Henryk Rek

Grupa F –
1 miejsce – Lidia Pyciarz
2 miejsce – Julia Blaszkiewicz
3 miejsce – Katarzyna Michalak

Grupa Nordic Walking
1 miejsce – Iwona Nowakowska
2 miejsce – Małgorzata Czarnowska oraz Urszula Wojciechowska
3 miejsce – Teresa Kuchta

Daria Nolbrzak, parzeczew.pl

Reklama