W Ozorkowie włamali się do kontenera z art. spożywczymi
Reklama

Policjanci z Ozorkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kontenera z artykułami spożywczymi. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 28 sierpnia 2014 r. kilka minut po północy. Dyżurny ozorkowskiego komisariatu przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch mężczyzn włamało się  do kontenera stojącego przy jednym z marketów w Ozorkowie.

Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci, którzy ustalili, że podejrzewani ostatni raz byli widziani przy światłach na skrzyżowaniu ul. Starzyńskiego z Placem Jana Pawła jak prowadzili rower obłożony kartonami i torbami. Rysopis podany przez świadka wskazywał, że mogą to być znani już ozorkowskim policjantom mężczyźni. Dlatego mundurowi tknięci przeczuciem pojechali od razu do miejsca ich zamieszkania. Trop okazał się właściwy. Włamywacze zdążyli już dotrzeć ze skradzionymi łupami przed posesję. Obydwaj zostali zatrzymani i przewiezieni do ozorkowskiego komisariatu gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Młodszy ? 31 latek miał 1, 58 promila, natomiast jego 49-letni kompan aż 3, 14 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszą zarzut współdziałania w kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

.zgierz.pl

Reklama