Strona główna Aktualności Miasto Ozorków Gwarancje dla Młodzieży

Gwarancje dla Młodzieży

0
Gwarancje dla Młodzieży

Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Ozorkowie prowadzi rekrutację beneficjentów do projektu „Gwarancje dla Młodzieży”. Celem projektu jest poprawa sytuacji ludzi młodych na rynku pracy poprzez zapewnienie im dostępu do szkoleń, kursów zawodowych, płatnych staży.

Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 24 lat, nieuczących się i niepracujących. Do udziału zaproszone są także młode osoby z terenów wiejskich, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności i opiekujące się dzieckiem lub osobą zależną (projekt przewiduje refundację kosztów opieki).

Uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy psychologa, doradcy zawodowego, warsztatów dotyczących poszukiwania pracy, przedsiębiorczości oraz konsultacji prawnych. Przewidziano także kursy językowe, komputerowe, prawa jazdy kategorii B oraz kursy zawodowe dopasowane do potrzeb uczestników (np. wózki widłowe, wymiana butli gazowej, kosmetyczne, księgowości), dzięki którym beneficjenci projektu podniosą swoje kwalifikacje zawodowe i staną się bardziej atrakcyjnymi kandydatami dla potencjalnych pracodawców. Ostatnia przewidziana forma wsparcia to 6miesięczne płatne staże zawodowe.

Gwarancje dla Młodzieży

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne w dniach 29.08.2014 (piątek) godz. 10.00  i 03.09.2014 (środa) godz. 10.00 do Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Ozorkowie.

Więcej informacji o projekcie, aktualnych ofertach pracy oraz możliwości skorzystania z pomocy doradcy zawodowego udziela:

Młodzieżowe Centrum Kariery
ul. Listopadowa 9
95-035 Ozorków

tel/fax: (42) 718-01-12
e-mail: mckozorkow@lodz.ohp.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek, od 07.45 do 15.45