Reklama

Niebawem mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat zgierski. To dobra okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Panie w wieku 50 – 69 lat, objęte Programem, finansowanym przez NFZ, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusach FADO Centrum Usług Medycznych, należących do grupy LUX MED, które odwiedzą powiat zgierski.

Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich ? dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian  bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju ? wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badania można będzie wykonać w miejscowościach:

  • Aleksandrów Łódzki ? 7 i 8 listopada na parkingu przy Urzędzie Miasta, Kościuszki 2,
  • Zgierz ? 7 i 8 listopada przy Poradni Lekarzy Rodzinnych „SANUS”, Dąbrowskiego 19,
  • Ozorków ? 22 i 25 listopada przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, Wigury 1.

Rejestracja telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni wmtygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.

Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu skutecznej diagnozy.

Reklama