Reklama

Niebawem mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat zgierski. To dobra okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Panie w wieku 50 – 69 lat, objęte Programem, finansowanym przez NFZ, będą mogły wykonać bezpłatne mammograficzne.

mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusach FADO Centrum Usług Medycznych, należących do grupy LUX MED, które odwiedzą powiat zgierski.

Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

Pozostałe panie mogą wykonać odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich ? dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian  bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju ? wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badania można będzie wykonać w miejscowościach:

  • Aleksandrów Łódzki ? 7 i 8 listopada na parkingu przy Urzędzie Miasta, Kościuszki 2,
  • Zgierz ? 7 i 8 listopada przy Poradni Lekarzy Rodzinnych „SANUS”, Dąbrowskiego 19,
  • Ozorków ? 22 i 25 listopada przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, 1.

Rejestracja telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni wmtygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.

Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu skutecznej diagnozy.

Reklama