Reklama
Strona główna Miasto Ozorków Miejska Biblioteka Publiczna

Kino i warsztaty filmowe w bibliotece czyli Se-ma-for Film Festival

0

10 maja 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie nastąpi inauguracja wędrownej edycji łódzkiego festiwalu animacji ? Se-ma-for Film Festival on Tour. Biblioteka zamieni się w kino i salę warsztatową, gdzie poprzez film animowany dzieci, młodzież i dorośli postarają się odpowiedzieć, gdzie szukać kultury w Ozorkowie. I czym tak wogóle ta kultura jest?

 

Se-ma-for Film Festival On Tour to prawdziwie wędrowna edycja łódzkiego Festiwalu, który tym razem obiera za cel promowanie uczestnictwa w kulturze. Organizowany przez Se-ma-for Muzeum Animacji projekt zawita w 15 małych miejscowościach województwa łódzkiego. Z serią warsztatów i potężną dawką animacji odwiedzimy Łask, Opoczno, Radomsko, Rząśnię, Żarnów, Sędziejowice, Gorzkowice, Smardzewice, Ładzice, Gidle, Koluszki, Wieruszów, Zgierz i Dmosin.

Podczas dwóch sesji w każdym z miejsc uczestnicy obejrzą wybór animacji, zrobią własny film o kulturze w najbliższym otoczeniu i z pomocą animatorów spotkań skomponują wystawę artefaktów kultury danej miejscowości.

Wśród projekcji animacji znajdą się filmy zaczerpnięte z archiwum trzech edycji Se-ma-for Film Festival. Szczegółowy spis znajdą Państwo w zakładce ON PROJEKCJE.

Warsztaty filmowe odpowiedzą m.in. na pytania ?Czym jest kultura?? i ?Gdzie spotkać kulturę??, a ich zadaniem będzie zachęcenie uczestników i widzów do aktywnego uczestnictwa w kulturze blisko nas. W każdej miejscowości odbędą się dwa ? opisane w zakładce ON WARSZTATY.

Powarsztatowe filmy zostaną profesjonalnie zmontowane, by w drugim etapie projektu powrócić do miejscowości, w których powstały. Wtedy to odbędzie się ich uroczysta projekcja oraz otwarta wystawa przedmiotów, które w opinii uczestników wiążą się z kulturą w danym miejscu ? oraz zostały przez nich częściowo wykorzystane w filmach. Zobacz ? ON WYSTAWA.

Projekt ma na celu nie tylko przybliżenie dorobku łódzkiego Se-ma-for Film Festivalu, ale przede wszystkim promowanie uczestnictwa w kulturze we własnym miejscu zamieszkania. Organizatorzy chcą przy pomocy animacji wciągnąć uczestników w pasjonujący świat kultury w najbliższym otoczeniu.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury ? Kultura ? Interwencje oraz ze środków Województwa Łódzkiego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version