Reklama

Dzięki pani Aleksandrze na twarzach dzieci z Ozorkowa zagości uśmiechAleksandra Fliszewska z małej miejscowości Ozorków w województwie łódzkim wykazała się godną podziwu postawą, angażując się w działania na rzecz lokalnych społeczności. Otrzymała tytuł Lokalnego Bohatera, ponieważ to między innymi dzięki jej motywacji firma NIVEA ufunduje oraz wybuduje nowoczesny i kolorowy plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy.  

Pani Aleksandra wychowała się na szarym blokowisku. Mimo ponurej kolorystyki osiedle zawsze tętniło życiem. Dlaczego? To wszystko dzięki radości i uśmiechom dzieci, które chętnie bawiły się na świeżym powietrzu. Pani Aleksandra bardzo miło wspomina pierwsze przyjaźnie, które zostały zawarte na osiedlowym placu zabaw i przetrwały przez wiele lat.

„Taki plac zabaw to cudowne i beztroskie miejsce, w którym dzieci bawią się tryskając radością” – z uśmiechem na twarzy mówi Lokalna Bohaterka.

W dzisiejszych czasach rozrywka dla dzieci kształtuje się trochę inaczej. Długie godziny spędzone przed telewizorem i komputerem – tak obecnie wygląda rutynowe popołudnie większości dzieci, nie tylko z Ozorkowa. Pani Aleksandra jest nauczycielką w szkole i codziennie przechodzi obok pustego, starego placu zabaw na swoim ukochanym, rodzinnym blokowisku. 

„Jedyne „życie”, jakie teraz da się na nim zauważyć, to biegające psy, ponaglający je właściciele, czy towarzyskie spotkania młodzieży” – z żalem przyznaje pani Aleksandra.

Od redakcji: W wielu miejscowościach biorących udział w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat Nivea" (np. Tarnów, Biskupiec) samorządy dla swoich Lokalnych Bohaterów ufundowały nagrody w ramach podziękowania za zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.
Mamy nadzieję, iż władze Ozorkowa zauważą godną podziwu postawę Pani Aleksandry.

Bezpiecznego i nowoczesnego placu w małym, urokliwym Ozorkowie bardzo brakowało mieszkańcom. Do tej pory młodzi rodzice, by móc spędzać czas ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu, mogli przychodzić jedynie w okolice szkoły. Miejsce między blokami było idealne, aby powstał w nim przyjazny i nowoczesny plac zabaw, na którym dzieci będą mogły godzinami bawić się wspólnie z rodzicami i rówieśnikami.

Pewnego wieczoru pani Aleksandra przeglądając portal społecznościowy, zauważyła informację o konkursie „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”. Od razu postanowiła bardzo aktywnie zaangażować się w akcję. „Będę oddawać głosy codziennie!” – postanowiła Lokalna Bohaterka. I tak też się stało…

„Codziennie głosowałam! W domu, nad morzem oraz podczas każdego wakacyjnego wyjazdu. Zachęcałam do tego również wszystkich moich znajomych, mając nadzieję, że wspaniały, kolorowy plac zabaw przyciągnie na powietrze wszystkie dzieciaki. Wierzyłam, że będzie dla nich bardziej atrakcyjny niż spędzanie czasu przed komputerem, czy telewizorem. W każdym człowieku tkwi potrzeba ruchu, zabawy oraz współdziałania. Dzieci na placach zabaw mogą nauczyć się właściwych zachowań społecznych, asertywności, empatii, albo zwyczajnie – poznać miłego kolegę i zaprzyjaźnić się nawet na całe życie” – przyznaje pani Aleksandra.

Na oddawaniu głosów, jednak się nie skończyło. Lokalna Bohaterka uznała, że musi zacząć działać jeszcze szerzej i swoją pozytywną energią i motywacją, „zarazić” jak najwięcej osób. Pani Aleksandra postanowiła wykorzystać w tym celu stronę internetową szkoły, w której pracowała. Codziennie zamieszczała na niej ciekawe informacje o głosowaniu oraz starała się motywować każdego do działania we wspólnej sprawie, jaką było wygranie placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców Ozorkowa. Swoją pomoc zaoferowała także kuzynka pani Aleksandry, która bardzo się zaangażowała i zbierała głosy od kolegów i koleżanek w pracy.

„Konkurs zorganizowany przez NIVEA dał mi oraz mieszkańcom Ozorkowa poczucie integracji i zjednoczenia dla wspólnej, bardzo ważnej sprawy. Wszyscy, którzy poświęcili chwilę pomogli nam wygrać plac zabaw i sprawić ogromną radość najmłodszym. Jesteśmy im bardzo wdzięczni…dziękujemy! Już nie mogę się doczekać dnia, w którym dzieci będą mogły wspinać się po drabinkach i bawić na placu” – mówi pani Aleksandra.

 

W imieniu NIVEA Polska:

Wioleta Dłużewska
E-mail: w.dluzewska@gardenofwords.pl
Tel.: 22 829 85 78 wew. 15

Edyta Szyszło
E-mail: e.szyszlo@gardenofwords.pl
Tel.: 22 829 85 78 wew. 27
Reklama