Reklama

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się w wielu miastach ( dla Łodzi  http://bezsamochodu.pl/cgk.html , http://www.mmlodz.pl/385959/2011/9/13/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-w-lodzi-program?category=news ), w najbliższy wtorek 20 września do Ozorkowa zawita ruchomy happening komunikacyjny pod hasłem TRAMWAJ I ZANIM W KORKU STANIE GLOBUS.

Przejazd odbędzie się zabytkowym autobusem Ikarus 260 z 1983 roku. Udział wezmą: uliczny SŁUP z Marcelem Szytenchelmem oraz zespół muzyczny ESCOLA POPULAR, grający na bębnach brazylijską sambę.

Impreza zacznie się w Łodzi. Do Ozorkowa happening dotrze około godziny 14. Będziemy w kolejności: przed Urzędem Miasta przy ulicy , na placu przy ulicy Tkackiej (kojarzonym z miejscem pobytu wesołych miasteczek), oraz w okolicach trójkąta manewrowego i Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy .

Celem jest promocja komunikacji zbiorowej i rowerów jako efektywnej formy podróżowania w Łodzi oraz województwie i zachęcanie do przesiadki z samochodu do komunikacji zbiorowej.

Wydarzenie organizuje zespół redakcyjny serwisu BUSLODZ.PL, zajmującego się problematyką transportu miejskiego w Łodzi, moja osoba koordynuje organizację na terenie Zgierza i Ozorkowa.

Serdecznie zapraszamy!

Reklama