Reklama

W poniedziałek oraz we wtorek klienci operatora sieci Dialog w Ozorkowie mięli problem z dostępem do internetu. Powodem przerwy w dostępie do usług jednej z większych firm telekomunikacyjnych w województwie łódzkim było zerwanie dziewięciu włókien kabla światłowodowego przy ul. Wróblewskiego w Łodzi.

Bezpośrednim powodem awarii było niewłaściwe wykonywanie prac ziemnych sprzętem mechanicznym przez dewelopera – koparka uszkodziła kabel światłowodowy. Niestety uszkodzenie, oprócz przecięcia w miejscu wykopu, polegało dodatkowo na naderwaniu kabla w zagięciach i miejscach umieszczenia zapasów na odcinku ok. 450 metrów od miejsca uszkodzenia, miało wpływ na czas niezbędnych prac naprawczych – tłumaczy Marta Pietranik-Pacuła, rzecznik Dialogu.

Problemy miały miejsce głównie w godzinach 10-19. Jednak swoim zasięgiem objęła także , gdzie problem z dostępem do internetu występował jeszcze we wtorek.

W poniedziałek od wczesnych godzin popołudniowych rozpoczęły się prace służb technicznych Dialogu nad usunięciem awarii i trwały do wieczora. Ostatnie problemy z dostępem do internetu w rejonie Ozorkowa zostały usunięte we wtorek w godzinach popołudniowych.

Ponieważ awaria na terenie Ozorkowa trwała dłużej niż 12 godzin, to według regulaminu usług Dialogu klienci mogą liczyć na zadośćuczynienie.

Jeszcze raz przepraszamy wszystkich abonentów za niedogodności – zrobiliśmy wszystko, by jak najszybciej przywrócić ciągłość świadczonych usług – zapewnia Marta Pietranik-Pacuła.

 

Reklama