Reklama

Do połowy września zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Zgierskiej między ul. Południową i ul. Sienkiewicza. Wyznaczono objazd ulicami: Partyzantów i Maszkowską. Zamknięcie odcinka ul. Zgierskiej związane jest z remontem ul. Sienkiewicza – jednym z jego etapów są prace przy kanalizacji deszczowej, co wymaga rozkopania także fragmentu ul. Zgierskiej. Prace nie wymagają wyłączenia z ruchu torowiska, dlatego tramwaje kursują bez zmian.

Przypomnijmy; remont ul. Sienkiewicza obejmuje przebudowę ulicy o długości blisko 667,50 m, a także remont skrzyżowań z ul. Zgierską, ul. Kraszewskiego, ul. Kilińskiego i ul. Dolną. Jezdnia ul. Sienkiewicza będzie mieć bitumiczną nawierzchnię, a po jej obu stronach zostaną zbudowane chodniki z kostki brukowej. Z kostki zostaną też wykonane zjazdy do posesji. W ramach prac budowana jest także kanalizacja deszczowa, przebudowana zostanie także istniejąca sieć oświetleniowa.

Remont potrwa do końca listopada tego roku. Koszt przebudowy to 2 mln 377 tys. zł; Ozorków otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w kwocie 1 mln 120 tys. zł.

umozorkow.pl

Reklama