Szkielet przy ul. Lotniczej; fot: Miłosz Chmielecki
Reklama

Po kilkunastu latach nieużywany teren w gminie Ozorków doczekał się sprzedaży. Na terenie niedokończonej przychodni zdrowia przy ulicy Lotniczej powstanie sklep sieci Intermarché, zarządzanej przez francuską Grupę Muszkieterów.

– Obecnie jesteśmy na etapie projektowania sklepów oraz wykonujemy czynności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę w powiecie zgierskim – tłumaczy Bartłomiej Tarłowski z biura prasowego sieci Intermarché. Nowy sklep ma powstać za mniej więcej dwa lata, czyli w 2012 roku. – Oczywiście, jeśli wszsytko pójdzie szybciej niż zakładamy, możemy spodziewać się otwarcia nawet w roku 2011 – dodaje Tarłowski.

Sklep ma mieć powierzchnię powyżej tysiąca mkw. Sieć Intermarché ma zamiar zapewnić w Ozorkowie około 40 – 50 nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy. Sklep Intermarché będzie drugim, co do wielkości supermarektem w Ozorkowie, zaraz po sklepie sieci Tesco.

Intermarché to sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych zlokalizowanych głównie w małych i średnich miejscowościach, od 20 tys. do 70 tys. mieszkańców. Pierwszy polski Muszkieter działający pod tym szyldem otworzył sklep Intermarché w Zielonej Górze już w 1997 roku. Od tego czasu sieć rozrosła się do prawie 150 obiektów w Polsce.

Grupa Muszkieterowie to zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami "dom i ogród" Bricomarché. Jest to zarazem największa grupa franczyzowa w Polsce pod względem obrotów w kategorii supermarketów spożywczych oraz "dom i ogród". W swojej ofercie ma oryginalną franszyzę – każdy z Muszkieterów zarządza swoim sklepem w oparciu o zasady wspólnego systemu, pełniąc równocześnie funkcję w strukturach centralnych.

źródło: Retailnet.pl

Reklama