Marta Szczepaniak

W dniach 6-7.03.2010 r. w Sokolnikach Lesie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów Młodszych  i Młodzików w Brydżu Sportowym. Przez ostatnie kilka lat jest to pojedynek młodych brydżystów z miasta i gminy Ozorków z  brydżystami wielkiej Łodzi. Tym razem wygraliśmy go 4 : 2. Jest to liczba zdobytych medali.

Do Łodzi pojechał tylko 1 medal srebrny i 1 brązowy.

W kategorii juniorów złoty medal zdobył Łukasz Sobczak – uczeń I LO w Ozorkowie, a srebrny jego młodszy brat Mateusz Sobczak – uczeń Gimnazjum w Solcy Wielkiej.. Piąte miejsce zajął Marcin Bojarski. W kategorii młodzików (do 15 lat) złoty medal  wywalczył Piotr Sawicki, brązowy jego starszy brat Przemysław Sawicki – uczniowie Gimnazjum w Solcy Wielkiej. Jarosław Walczak zajął 6, Magdalena Kowalczyk 7, Marta Szczepaniak 8, Artur Rogalski i Jan Pietruszewski 10 -11 miejsce.

Magdalena KowalczykW dniu 27.03.2010 r, w Warszawie rozegrano eliminacje strefowe do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Brydżu Sportowym. Jest to odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej. Startowała młodzież w wieku 16-18 lat z czterech województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Z województwa łódzkiego do finału zakwalifikowała się tylko 1 para : Mateusz Sobczak z łodzianinem Cezarym Dudkiewiczem. Finał zostanie rozegrany w dniach 30.04. – 3.05.2010 r. w Grębiszewie k/Mińska Mazowieckiego.

W tym samym dniu i miejscu w Warszawie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Par. Rywalizowały pary młodzików z tych samych czterech województw. Bracia Piotr i Przemysław Sawiccy  (już doświadczeni zawodnicy – 4 lata startów) pojechali z zadaniem zdobycia medali. Plan minimum wykonali. Jarosław WalczakZajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Pierwsze miejsce i złote medale były poza ich zasięgiem. Zdobyli je bardzo silni warszawiacy Karol Kazanowski i Adam Bogdan. Czarnym koniem Mistrzostw był jednak ich najmłodszy uczestnik 11-letni Jarosław Walczak, uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie. Jest zdolny, ale uczy się grać w brydża dopiero od 4 miesięcy. Do Warszawy pojechał bez partnera. Został skojarzony z przypadkowym warszawiakiem Andrzejem Chebickim. Właśnie ta para nieznacznie wyprzedziła braci Sawickich  – zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrne medale. Dzielnie walczyły, tylko o rok starsze od Jarka, także początkujące uczennice klas V Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie i Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej – Magdalena Kowalczyk i Marta Szczepaniak ze starszymi od nich o 2-3 lata przeciwnikami. Nie udało im się utrzymać do końca 6, ale zajęły bardzo dobre 9 miejsce.

Przed młodzikami Mistrzostwa Polski PZBS w Krakowie w dniach 28-30.05.2010 r. Nasi młodzicy zasłużyli na wyjazd, ale jest to uzależnione od środków finansowych jakimi będziemy dysponować.