Grupowe zdjęcie młodzieży i żołnierzy
Reklama

W dniu 24.11.2008r w Hali MOSIR w Ozorkowie w godz. 10.00 – 13.00. odbyła się akcja informacyjno – promocyjna o profesjonalizacji Wojsk Lądowych.

Akcja ta została przeprowadzona po uzgodnieniach przedstawiciela Dowódcy JW 4395 w Leźnicy Wielkiej chorążego Marcina Michalaka, przedstawiciela WKU w Zgierzu majora Tomasza Kardasa z Burmistrzem p. Piotrem Gizińskim oraz dyrektorem MOSIR p. Bogdanem Osińskim.

Dzięki szerokiej współpracy i dużym zaangażowaniu wspomnianych osób akcja ta mogła odbyć się właśnie w Ozorkowie. Była to jedna z większych akcji jakie odbyły się na terenie powiatu zgierskiego, być nawet województwa łódzkiego.

Akcja miała na celu promowanie zawodowej służby wojskowej, przedstawienia warunków przyjęcia do tej służby oraz informacji dotyczących wymaganych dokumentów.

Akcję informacyjno – promocyjną przeprowadzili żołnierze z Jednostki Wojskowej 4395 Leźnica Wielka.

Zaprezentowana została część podstawowego sprzętu i uzbrojenia jakim dysponują żołnierze z Leźnicy. Na wszelkie pytania odnośnie zawodowej służby wojskowej oraz szkolnictwa wojskowego odpowiadał przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zgierzu.

W trakcie promocji odbywały się pokazy multimedialne oraz konkursy z nagrodami, m.in. plecak, smycze do telefonów, kubki z logo Wojsk Lądowych, koszulki, kompasy, segregatory i inne gadżety.

W promocji Wojsk Lądowych wzięło udział około 500 uczniów z większości ozorkowskich szkół: Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Gimnazjum nr 1.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży oraz mediów. W Hali MOSIR zjawili się przedstawiciele Wiadomości Ozorkowskich, Niezależnego Serwisu Internetowego Miasta i Gminy Ozorków – Ozorków.net, Dziennika Łódzkiego, radio RMF FM oraz telewizji CENTRUM ze Zgierza.

Reklama