Reklama

TWILIGHTZespół powstał ok. roku 1996 pod nazwą NO NAME w MOK-u w Ozorkowie. Graliśmy wtedy w składzie: Mirek Zuchmański – gitara (ex – WINSOME JESTER; WHISPERING; RAPID FIRE); Przemek Matusiak „Mata” – gitara; Tomek Gawron – bas (ex- OPNZ – Łęczyca); Zbyszek Grzyb – perkusja (ex – OPNZ – Łęczyca)i Marcin Czyżewski „Czyżol”– klawisze (WHISPERING – wokal: SYNDROM – Łódź – wokal).

Zagraliśmy w międzyczasie kilka koncertów na terenie miasta. Graliśmy wtedy instrumentalnie i w sumie mieliśmy pierwszy materiał na płytę.

Ogłosiliśmy gdzieś w 1997 roku tzw. „konkurs” na wokalistę lub wokalistkę. Pojawiła się Iwona Urysiak. Wtedy miejsce perkusisty zajął Waldek Bartczak „Gutek” (ex – WINSOME JESTER), teraz WHISPERING i AHAJA. W takim składzie zagraliśmy w październiku na Widzewskiej Jesieni Muzycznej w Łodzi (m.in. z THORN). Koncert ten jest zarejestrowany na DVD. Dostaliśmy wyróżnienie.

W połowie roku 1998 odeszła Iwona i na jej miejsce pojawiła się Justyna Tarnacka z Łodzi (chórki – WHISPERING). Wtedy zmieniliśmy nazwę na TWILIGHT. Na bębny powrócił Zbyszek. Niedługo potem jego miejsce zajął Przemek Kupisz (ex –SZYCHAGO BAND i AHAJA). Zagraliśmy wtedy koncert, na którym Justyna miała swój „chrzest bojowy” w Łęczycy na „Dniach Łęczycy” razem z O.N.A. W 1998 roku zmiana nastąpiła na basie. Tomka Gawrona zastąpił Kuba Tomczyk „Kuban” i na klawiszach: Marcina Czyżewskiego zastąpił Piotrek Prorok.

Taki skład jest został aż do dziś. Właśnie w takim składzie w 2002 roku nagraliśmy za własne pieniądze swoją płytę demo w profesjonalnym studio, gdzie nagrywali m.in. ICH TROJE I CLOSTERKELLER.

Zagraliśmy wtedy sporo koncertów na terenie miasta i poza nim. Niektóre z nich są zarejestrowane są na DVD. Najbardziej jednak wspominamy koncert na Juwenaliach w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zagraliśmy wspólnie z KSU i CLOSTERKELLEREM. Wtedy to właśnie Ania Ortodox (wokal Closterkeller) bardzo przychylnie wyraziła się o naszym koncercie i o nas. Na demo nagraliśmy swoją wersję Władzy grupy Closterkeller.

Dodam jeszcze, iż bardzo poruszyła nas wiadomość o śmierci naszej pierwszej sekcji rytmicznej. Niestety Zbyszek Grzyb i Tomek Gawron umarli w 2007 roku. Muszę stwierdzić wspólnie z Przemkiem Matusiakiem „Mata”, że obaj muzycy wywarli na nas bardzo duży wkład muzyczny jak i w szczególności Zbyszek – prywatny.
Darzymy bardzo dużą sympatią zespoły działające w Ozorkowie i ślemy im duże pozdrowienia. Grajcie jak najwięcej!!!

Kontakt: Mirzuch@poczta.onet.pl

 

twilight-pyta.jpgMateriał z płyty demo "Ostatnia chwila"

 1. DELLIRIUM
  {play}/audio/Twilight/Ostatnia_chwila/Dellirium.mp3{/play}
 2. MIEJSCE GWIAZD
  {play}/audio/Twilight/Ostatnia_chwila/Miejsce_gwiazd.mp3{/play}
 3. OSTATNIA CHWILA
  {play}/audio/Twilight/Ostatnia_chwila/Ostatnia_chwila.mp3{/play}
 4. WŁADZA (cover Closterkeller)
  {play}/audio/Twilight/Ostatnia_chwila/Wladza.mp3{/play}
 5. MY SIN
  {play}/audio/Twilight/Ostatnia_chwila/My_Sin.mp3{/play}
 6. TAK BLISKO

Mirek Zuchmański

Reklama