Sławomir Ziemlewicz
Reklama

W następny czwartek w Iławie odbędzie się gala boksu zawodowego. Pięściarze z grupy Boxing Europe, z której wywodzi się m.in. Tomasz Adamek, były mistrz świata w federacji WBC, już po raz trzeci będą gościć w Iławie.

Poprzednie dwie gale odbyły się w Ostródzie (listopad 2006 oraz sierpień 2007). Tym razem Andrzej Gmitruk zdecydował się na Iławę, a w walce wieczoru na ringu stanie Sławomir Ziemlewicz (mistrz Polski w wadze półśredniej, mistrz świata federacji TWBA), który będzie rywalizował o tytuł międzynarodowego mistrza Polski. Pięściarz z Ozorkowa stoczył 17 pojedynków.

Sławomir Ziemlewicz (waga półśrednia) mistrz Polski

28-letni pięściarz z małej miejscowości Ozorków, karierę amatorską rozpoczął w klubie „Bzura” w swojej rodzinnej miejscowości ale największe sukcesy odniósł jako zawodnik Gwardii Warszawa. Rok 2006r. mimo iż rozpoczęty od porażki, przyniósł Sławkowi pierwszy mistrzowski tytuł. W marcu Ziemlewicz otrzymał szansę walki o pas International IBF. Po ciężkich dwunastu rundach z Włochem, Giammario Grassellini, przegrał 2-1. Dwa miesiące później ponownie wszedł do ringu, tym razem w Szwajcarii, gdzie odniósł kolejną dość kontrowersyjną porażkę z Riadem Menasria.

Po pięciu miesiącach przerwy powrócił do boksu i podczas gali we Włocławku pokonał jednogłośnie na punkty swojego kolegę z teamu, Marcina Piątkowskiego. To zwycięstwo przyniosło mu tytuł mistrza Polski. Sezon zakończył dopisując do swojego bilansu kolejne dwie wygrane na ringu w Ostródzie, gdzie pokonał Vladimira Borovskiego i w Poznaniu, gdzie wygrał z Tarasem Shchebetovichem.

 

Nieco wcześniej bokserskie umiejętności zaprezentuje Mateusz Masternak, 20-letni zawodnik, mający na koncie sześć walk na ringu zawodowym, pięć z nich zakończyło się jego zwycięstwem po nokaucie. Podczas gali wystąpi także Tariel Zandukeli, który przygodę z zawodowstwem rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku właśnie w ostródzkiej hali. Do tej pory wygrał trzy pojedynki, dwa przez nokaut. Impreza odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości. Za wejściówki trzeba zapłacić 20 zł.

gazeta.pl oraz Oficjalna strona Boxing Europe & Glormax

Reklama