Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Plac do poprawki

13

Ozorkowianie mogli po raz pierwszy zapoznać się z wizualną koncepcją przebudowy placu Jana Pawła II, czyli Rynku Starego Miasta. sporządzony przez pracownię architektoniczną zaprezentowano w Urzędzie Miasta. Obejrzało go około 80 osób. Do burmistrza wpłynęło kilkanaście uwag i próśb o naniesienie na planie poprawek.

Najważniejsze dotyczyły zbyt małego skwerku przewidzianego przed kościołem św. Józefa. Wierni i sam ksiądz dziekan – parafii, uważają, że na placyku nie pomieszczą się procesje, nie będzie też możliwości odprawienia tutaj mszy polowej. Oprócz tego projektanci nie przewidzieli dość szerokiego przejścia między kościołem a samym placem. Jest ono potrzebne choćby po to, by mogły się tędy przemieszczać procesje w święto Bożego Ciała.

Inne uwagi dotyczyły złej lokalizacji fontanny, braku zadaszenia nad stałą sceną zaprojektowaną w północnej części, a także rodzaju drzew zasadzonych wokół głównej, okrągłej płyty placu. Architekci widzieli tu drzewa liściaste o kulistych koronach, mieszkańcy miasta woleliby drzewa iglaste, które są zielone przez cały rok i nie śmiecą liśćmi.

Wszystkie te uwagi przekazaliśmy pracowni architektonicznej z prośbą o ich przeanalizowanie i sporządzenie nowego projektu, uwzględniającego postulaty ozorkowian – mówi Piotr Giziński. – To jednak wszystko są szczegóły. Generalnie pomysł przebudowy placu
spodobał się i jego zasadnicze założenia ocenione zostały pozytywnie.

Przypomnijmy: plac Jana Pawła II zostanie zmniejszony. Od strony kościoła św. Józefa zmieniony będzie przebieg ul. Kościelnej. Będzie ona wychodziła na wprost ul. Starzyńskiego, co pozwoli na likwidację jednych świateł – tych przy samym kościele. Powstanie też dzięki temu skwerek przed kościołem, którego głównym elementem ozdobnym będzie pomnik papieża. Poszerzona o kilka metrów zostanie także ul. Wyszyńskiego. Ma to na celu ułatwienie skrętu w ul. Starzyńskiego. Na samym placu zostanie wydzielona okrągła płaszczyzna otoczona drzewami i ławeczkami. Będzie to miejsce do spacerów i spotkań mieszkańców miasta. Z jednej jej strony stanie stała scena na podwyższeniu, z drugiej – od strony ul. będzie fontanna. Na dzisiejszych ulicach w zachodniej i północnej części placu będą miejsca parkingowe.

Prace na placu Jana Pawła II rozpoczną się w przyszłym roku – mówi Piotr Giziński. – Na początku będzie to wymiana infrastruktury podziemnej. Ostateczną przebudowę nawierzchni planujemy na rok 2007.

Źródło : Express Ilustrowany, (jaz)
Data publikacji: 10.12.2005

13 KOMENTARZE

  1. Czyli realizacja projektu będzie przed samymi wyborami??? Myśli pan burmistrzu, że to pomoże panu zostać na przyszłą kadencję – WĄTPIĘ

  2. Niestety strona UM nie działa. Wysyłałem do sekretariatu UM (1 grudnia) z zapytaniem czy otrzymam tą prezentację… niestety bez odpowiedzi…. 😐

  3. Moze napisz tym wazniakom po angielsku,lub lepiej sprawdz ich z francuskiego.Ja podejrzewam,ze gdyby nie Twoja strona to nic bym za oceanem nie wiedzial,co sie dzieje w moim rodzinnym miescie.Dzieki,raz jeszcze.Nie dziwie sie ,ze strona U>M> nie chodzi,proponuje im przyznac tego pieknego slimaka w nagrode.Moze pieniadze z Unii by sie wydostalo,ale jak to zrobic,to trzeba udac sie po rade do Leczycy.Pozdrawiam wszystkich.

  4. Witam, dzwonilam do UM z zapytaniem, kiedy wreszcie bedzie ich strona dzialac w miare sprawnie. Zadalam pani klina, bo nie wiedziala jak powiedziec. Wreszcie wydusila, ze strone maja zablokowana, poniewaz pan ktory ja tworzyl nie chce juz wspolpracowac z Urzedem:-). No i koniec szumnej kariery strony UM.Pozdrawiam

  5. Ja nie sądze i nie snuje przypuszczen w przeciwnienstwie do Pana. Zadzwonilam, wlasanie to usłyszalam, wiec poinformowałam innych. Infomacje uzyskalam w sekretariacie Burmistrza.

  6. Napisałem tak, ponieważ ja znam nieco inną wersję wydarzeń związaną z zamknięciem strony UM. Niestety nie na miejscu byłoby o tym pisać na forum publicznym. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version