Reklama

Siatkarze Bzury rozpoczęli przygotowania do rozgrywek serii B I ligi 2 sierpnia. Przygotowują sie na własnych obiektach, bo na zgrupowania brakuje pieniędzy.
Gra w I lidze pochłonie znacznie więcej pieniędzy niz w ubiegłym sezonie w niższej klasie – powiedział Krzysztof Jurek, trener zespołu Bzury. W II lidze rywalizowaliśmy w grupie, która liczyła 8 zespołów, teraz będziemy mieli 14 przeciwników. Liczba meczów, które musimy rozegrać wzrośnie dwukrotnie. jeszcze więcej wzrosną koszty udziału w rozgrywkach, bo organizacja meczu jest przecież droższa.

Bzura pozyskała sponsorów, ale uzyskane pieniądze w całości muszą zostać przeznaczone na udział w rozgrywkach serii B. Zabrakło pieniedzy na zgrupowania, podwyższenie stypendiów zawodnikom. Trudno w tej sytuacji myśleć o poważnych wzmocnieniach drużyny.
Z Bzurą trenuje libero Mariusz Janiak, który grał w ubiegłym sezonie w Skrze II Bełchatów. Do druzyny mają dołączyć, Rafał Szternel (brązowy medalista MŚ kadetów w siatkówce plażowej, wychowanek Wifamy i Sławomira Roberta) oraz młody ozorkowianin Piotr Janiak.

Źródło : Express Ilustrowany, (MM)
Data publikacji: 27.08.2005

Reklama