Reklama
Strona główna Aktualności Gmina Parzęczew

Absolutorium i wotum zaufania dla Wójta Gminy Parzęczew

0

Rada Gminy w Parzęczewie  po zapoznaniu się z „Raportem o stanie gminy Parzęczew za 2022 rok”,  sprawozdaniem z wykonania budżetu,  wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Parzęczewie oraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, która była pozytywna, udzieliła jednogłośnie wotum zaufania oraz  absolutorium Wójtowi Gminy Parzęczew Ryszardowi Nowakowskiemu. Tym samym Wójt uzyskał aprobatę Rady Gminy co do podejmowanych działań oraz rozwoju gminy.

Gratulacje w imieniu radnych złożył Przewodniczący Rady Gminy Władysław Krawczyk. Do życzeń włączyli się również dyrektorzy jednostek organizacyjnych, sołtysi oraz przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy. Wójt w swoim przemówieniu podziękował wszystkim radnym, sołtysom, swoim pracownikom, kierownikom jednostek organizacyjnych za współpracę i nieocenioną pomoc dodając, że dobra realizacja budżetu to zasługa wielu osób i praca w zgranym zespole.

W roku 2022 konsekwentnie realizowano zaplanowane projekty w oparciu o strategię rozwoju gminy. Kontynuowano inwestycje gminne, m.in. realizowano prace związane z rewitalizacją parzęczewskiego rynku, rozpoczęto budowę pumptracka, Regionalnego Centrum Rozwoju oraz rozpoczęto przebudowę systemu dróg gminnych.

Obecnie na terenie gminy prowadzonych jest 21 inwestycji, na które w budżecie gminy przeznaczono ponad 31 milionów złotych. Jest to rekordowa ilość zarówno projektów do wykonania, jak i pieniędzy, które zostały na nie zaplanowane. Trwają m.in. prace przy przebudowie dróg gminnych, czy budowie czterech farm fotowoltaicznych, ku końcowi zbliża się budowa toru pumptrack jak i Regionalnego Centrum Rozwoju. Rozstrzygane są przetargi na budowę kolejnych parkingów w Parzęczewie. W Szkole Podstawowej w Parzęczewie rozpoczął się właśnie długo wyczekiwany remont klatek schodowych, które nie tylko poprawią estetykę szkoły, ale również wpłyną na poprawę bezpieczeństwa uczniów.

Na realizację wszystkich zadań inwestycyjnych gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 24.510.540,12 zł, środki własne gminy to 6.667.962,29 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version