Reklama

Świetlica wiejska w Helenowie zyska nową podłogę – Michał Kowalski

0

Tegoroczny Dzień Dziecka mile zapisze się na kartach historii Sołectwa Helenów. Sołtys Kazimierz Jaworski otrzymał informację od Zarządu Województwa Łódzkiego, iż zgłoszenie Sołectwa Helenów do naboru „Sołectwo na plus” dotyczące zadania pod nazwą Modernizacja podłogi w świetlicy wiejskiej w Helenowie otrzymało od Komisji Konkursowej wysoką ocenę merytoryczną, dzięki której zgłoszenie znalazło się na liście rankingowej ustalonej przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

Oznacza, to że wniosek złożony na koniec marca br. na kwotę 12 000 zł został oceniony pozytywnie i wkrótce w świetlicy wiejskiej w Helenowie zostanie przeprowadzona modernizacja podłogi, która będzie polegać na założeniu wytrzymałej przemysłowej wykładziny PCV. Należy zaznaczyć, że wniosek został złożony z inicjatywy Radnej Gminy Ozorków Dominiki Wiktorowskiej, która czynnie działa w KGW w Maszkowicach.

Świetlica jest użytkowana przez mieszkańców sołectwa oraz służy regularnym spotkaniom Koła Gospodyń Wiejskich w Maszkowicach, Zespołowi Śpiewaczemu „Maszkowianki”, Stowarzyszeniu HELENÓW BEZ GRANIC i lokalnej społeczności. Panie z KGW i Zespołu Śpiewaczego biorą czynny udział w uroczystościach gminnych oraz parafialnych dzięki temu kultywują lokalne tradycje oraz przyczyniają się do rozwoju folkloru.

Nowa podłoga przyczyni się do poprawy estetyki miejsca w którym prowadzona jest działalność kulturowa i gdzie następuje rozwój inicjatyw oddolnych.

Kolejnym etapem na drodze do pozyskania dotacji jest złożenie wniosku o przyznanie dotacji przez Gminę Ozorków. Wniosek ten bardziej szczegółowy, zawiera m.in. kosztorys oparty na rozeznaniu ofertowym przewidzianej inwestycji.

Termin realizacji projektu to 30 listopada 2022r.

Szczegółowe informacje o „Sołectwo na plus” można znaleźć na stronie https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/solectwo-na-plus-2022.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version