Reklama
Strona główna Aktualności Media społecznościowe

9 listopada na terenie miasta i gminy Głowno odbyły się powiatowo-gminne ćwiczen…

0

9 listopada na terenie miasta i gminy Głowno odbyły się powiatowo-gminne ćwiczenia obronne, w których uczestniczyli przedstawiciele urzędów miast i gmin Powiatu Zgierskiego, Straży Pożarnej, Policji, Wojsk Obrony Terytorialnej, Wód Polskich, Sanepidu, Weterynarii i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. W trakcie kilkunastu godzin przećwiczono praktyczne współdziałanie wszystkich służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Tym razem była to oczyszczalni ścieków, spowodowało wyciek nieoczyszczonych ścieków do rzeki oraz pojawienie się śniętych ryb. Dodatkowo nastąpiła transformatorów w m. Głowno, co spowodowało brak prądu w dużej części miasta. Ćwiczenie polegało na usunięciu skutków oraz zlokalizowaniu przyczyn wystąpienia sytuacji kryzysowych.
W powiatowo-gminnych ćwiczeniach w Głownie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ozorkowie: podinspektor ds. zarządzania kryzysowego Marcin Michalak oraz inspektor ds. wojskowych i obrony cywilnej – Piotr Banasiak, którzy wraz z pozostałymi przedstawicielami urzędów miast i gmin byli obserwatorami ćwiczeń.
Marcin Michalak: Takie ćwiczenia są dobrą okazją do obserwacji praktycznego współdziałania służb z Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego, ale również okazją do wymiany doświadczeń w zakresie działania samorządów w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych, które można wykorzystać w naszym mieście.
Foto. M. Michalak
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version