Reklama

Uliczne lampy solarne przy ul. Górnej w Helenowie – Michał Kowalski

0

W ubiegły piątek (17 grudnia) przy ul. Górnej w Helenowie zostały zamontowane dwie uliczne lampy solarne. Inwestycja ta jest efektem złożonej przez mnie w lutym tego roku interpelacji, która dotyczyła m.in. montażu lamp przy ul. Górnej. Na koniec roku w budżecie Gminy Ozorków znalazły się środki na częściową realizację prośby z interpelacji.

Montaż lamp przy ul. Górnej oraz na odcinku od łuku przy placu zabaw do drogi Ozorków – Sokolniki Las miał zostać sfinansowany z otrzymanego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Niestety w bieżącym roku WFOŚiGW w Łodzi nie ogłosił żadnego naboru z którego Gmina Ozorków mogłaby skorzystać. Dlatego też środki w wysokości ponad 30 000 zł zostały wykorzystane na zakup i montaż siedmiu lamp solarnych na terenie gminy. Dwie z nich zostały zamontowane przy ul. Górnej.

Otrzymałem zapewnienie, że Gmina Ozorków jest przygotowana formalnie, aby w 2022 roku złożyć wniosek do WFOŚiGW w Łodzi niezwłocznie po ogłoszeniu naboru. Planowany jest montaż ponad 35 lamp ulicznych solarnych w tym lamp na odcinku od łuku przy placu zabaw do drogi Ozorków – Sokolniki Las oraz dodatkowych lamp przy ul. Górnej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version