Reklama

Suche konary drzew na wale Bzury to śmiertelne niebezpieczeństwo

3
Złamane spróchniałe drzewo

Drzewa rosnące na wałach przeciwpowodziowych Bzury stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi, tak uważa Karol Szcześniak, mieszkaniec ul. . Na działkę Pana Karola w lipcu tego roku spadł konar o ponad metrowej średnicy niszcząc 20 metrów płotu.

Drzewa rosnące na wale są porażone przez pioruny, a niektóre są spróchniałe w środku. Wiszą na nich ułamane konary, które spadają na i przyległe działki. W 2015 roku spadł na moją działkę konar o średnicy ponad 30 cm i połamał jabłonkę. W czerwcu br. na moją działkę spadł konar o średnicy ponad 20 cm. Kilka minut wcześniej w tym miejscu kosiłem trawę. Opatrzność czuwała nade mną bo musiałem przerwać koszenie i pójść założyć żyłkę do kosy. Jak wróciłem to włosy stanęły mi dęba. W lipcu jedno z drzew rosnących za moim płotem o średnicy ponad metr złamało się i zniszczyło ok. 20 mb mojego płotu oraz krzaki porzeczek i dorodną jabłonkę – ostrzega Karol Szcześniak.

Wg Pana Karola Urząd Miasta do tej pory nie reagowali na istniejące zagrożenie a jego urzędnicy ograniczali się jedynie do korespondencji ze starostwem i nie zrobili nic aby usunąć zagrożenie.

Dopiero jak zawiadomiłem prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz poprosiłem Wojewodę o interwencję to podobno magistrat zaczął przymierzać się do wycięcia niektórych drzew. O tym dowiedziałem się kilka dni temu z akt postępowania przygotowawczego. Jednak póki co suche konary spadają i w każdej chwili mogą kogoś zabić lub okaleczyć. W październiku na moją działkę spadło trochę gałęzi a wśród nich jedna o grubości mojej ręki w bicepsie. Taka gałązka spadając z wysokości może zrobić krzywdę. – mówi Karol Szcześniak.

Taki sytuacji nie należy bagatelizować – gałęzie ważą nawet do kilkudziesięciu kilogramów. Spadając z dużej wysokości stanowią poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt, a wał nad Bzurą jest popularnym miejscem spacerów dla ozorkowian.

3 KOMENTARZE

  1. pojebało was? ktoś zginał do tej pory? wystarczy obciąć przerośnięte gałęzie. żeby przewrócić pień zdrowego drzewa trzeba huraganu. jak mu zacznie podmywac mieszkanie to będzie zadowolony że może przepłynąć z kuchni do pokoju na materacu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version