Ozorkowscy uczniowie w sportowej czołówce powiatu [ZDJĘCIA]

0
Ozorkowscy uczniowie w sportowej czołówce powiatu / fot. powiat.zgierz.pl

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, lekkoatletyka, pływanie oraz biegi przełajowe – to dyscypliny, w których rywalizowało ponad 4000 uczniów z 71 szkół z powiatu zgierskiego w minionym sportowym roku szkolnym 2015/2016. W ostatni piątek, podczas uroczystości podsumowującej Igrzyska Młodzieży Szkolnej, najlepsze szkoły, z rąk Adama Świniucha – członka Zarządu Powiatu Zgierskiego i Krzysztofa Jurka ? radnego, a zarazem Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji, odebrały puchary i dyplomy.

Cieszę się, że w dobie komputerów, zamiast gier wybieracie aktywność fizyczną, czego dowodem są zdobyte przez was trofea ? mówił w trakcie uroczystości .

W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, po raz kolejny, najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Na drugim miejscu uplasowali się ich rówieśnicy z SP nr 4 w Ozorkowie, a na trzecim młodzi sportowcy ze zgierskiej „12”.

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce przypadło w udziale zawodnikom z nr 1 w Ozorkowie, zaś drugą lokatę zajął Zespół Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Tuż za ich plecami uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu.

Spośród szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie. Puchar za drugie miejsce odebrali uczniowie z Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim. Na najniższym stopniu, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazł się Zespół Szkół nr 1 w Zgierzu. Oprócz pucharów najlepsze szkoły otrzymały specjalne talony na zakup sprzętu sportowego na łączną kwotę 8 tys. zł.

Piątkowa uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do zmagań sportowych oraz podsumowania osiągnięć naszych sportowców na arenie wojewódzkiej. W klasyfikacji generalnej nasz powiat ponownie zajął pierwsze miejsce. Łupem naszych zawodników padło 19 medali, w tym: 9 złotych, 3 srebrnych i 7 brązowe.

Na osobny akapit zasługują lekkoatleci z Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas niedawnego finału wojewódzkiego „Vena – Festival”, podopieczni trenera Kazimierza Tomczyka zdobyli, aż trzy złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęły sztafety: 4×100 m dziewcząt i chłopców oraz damska sztafeta szwedzka.