Reklama

Remonty na powiatowych drogach

0
Remonty na powiatowych drogach / fot. powiat.zgierz.pl
Remonty na powiatowych drogach / fot. powiat.zgierz.pl

Pracowity sezon rozpoczął się na drogach w powiecie zgierskim. Obecnie, trwa ich pozimowe sprzątanie oraz uzupełnianie ubytków asfaltem na powiatowych drogach w gminach: Aleksandrów Łódzki, Parzęczew, Zgierz oraz Ozorków. Podobne prace zakończyły się już w gminie Stryków i Głowno.

Drogowcy uzupełniają również ubytki, z użyciem emulsji i grysu, na drogach w gminach: Stryków, Głowno, Aleksandrów Łódzki, Parzęczew, Zgierz oraz Ozorków. Prace mają potrwać do końca czerwca

Z kolei w przyszłym tygodniu ma rozpocząć się remont drogi powiatowej nr 5131E. Na odcinku od poczty w miejscowości Smardzew do przejazdu kolejowego w Glinniku drogowcy położą nowy asfalt. Na przełomie maja i czerwca rozpocznie się także przebudowa drogi powiatowej nr 2513E w miejscowości Leśmierz, na odcinku od drogi powiatowej nr 5109E do granic miejscowości.

Obecnie trwają również prace nad dokumentacją związaną z przebudową innych dróg powiatowych m.in. 2-kilometrowym odcinkiem drogi 5150E relacji Cedrowice ? Leśmierz, ponad 3-kilometrowym odcinkiem drogi 1134E relacji Wola Grzymkowa ? Zgniłe Błoto i blisko 3-kilometrowym odcinkiem drogi 5105E relacji Biała ? Kębliny. Dwie ostatnie inwestycje powiat zgierski planuje zrealizować wspólnie z samorządami: aleksandrowskim oraz gminą Zgierz. Łączny koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł.

W planach jest również budowa chodników przy ulicach: Ozorkowskiej w Grotnikach, Ustroniu i Smolicach oraz przebudowa istniejących ciągów pieszych przy ul. Bielawskiej i Łowickiej w Głownie. Dodatkowo, w samym mieście, na ul. Zgierskiej, ma pojawić się nowy asfalt, zaś u zbiegu ulic Bielawskiej, Szkolnej i Kilińskiego ma powstać sygnalizacja świetlna.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version