Reklama
Strona główna Aktualności Gmina Parzęczew

Druhny z OSP Opole najlepsze w powiecie zgierskim

0
Druhny z OSP Opole najlepsze w powiecie zgierskim / fot. powiat.zgierz.pl

10 drużyn męskich, 3 kobiece i 5 młodzieżowych wystartowało w sobotę 26 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Poza punktowanymi konkurencjami, na zgierskim stadionie MOSiR-u, zaprezentowały się także dwie najgłośniej oklaskiwane drużyny młodzieżowe ze Strykowa i Głowna ? spośród których najmłodsza reprezentantka miała cztery latka.

Strażacy ochotnicy musieli wykazać się w sztafecie pożarniczej, to znaczy, w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 350 m, usiany 7 przeszkodami. Jak na sport pożarniczy przystało, zawodnicy zamiast pałeczki przekazywali sobie prądownicę. Z kolei w ćwiczeniu bojowym trzeba było m. in. jak najszybciej zbudować dwie linie: ssawną od zbiornika do motopompy i tłoczną od motopompy do rozdzielnika.


Wśród mężczyzn najszybciej i najsprawniej z zadaniami poradzili sobie druhowie ze Swędowa (z gminy Stryków), detronizując dotychczasowych 4-krotnych mistrzów powiatu ? ochotników z Popowa z gminy Głowna (którzy w tym roku zajęli 5 miejsce). Najlepszą kobiecą drużyną okazała się ta z Opola (z gminy Parzęczew), zaś wśród młodzieżowych ta z Lubiankowa (z gminy Głowno).

Tego dnia zawodników dopingowali parlamentarzyści i samorządowcy, w tym ? członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, zaś zwycięzcom nagrody wręczył ich fundator ? starosta zgierski .

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version