Reklama

Jest projekt ratowania podmiejskich tramwajów

0
Fot. umozorkow.pl

2 czerwca na zaproszenie burmistrza Jacka Sochy spotkali się przedstawiciele ośmiu podłódzkich samorządów, aby podpisać list intencyjny w sprawie modernizacji podmiejskich linii tramwajowych.

Samorządy liczą na pozyskanie z funduszy unijnych 85% dofinansowania na rewitalizację pięciu podmiejskich linii tramwajowych: 41, 43, 46, 9 i 16. Całkowity koszt realizacji projektu to ok. 600 mln zł, z czego linii wyniesie ok. 230 mln zł. 15% środków samorządy będą musiały zabezpieczyć w ramach własnych budżetów i ewentualnie budżetu województwa łódzkiego.

Musimy działać razem i mówić jednym głosem, wtedy nasze szanse na pozyskanie unijnych funduszy na modernizację podmiejskiej sieci tramwajowej będą większe.

Samorządowcy z Gminy Ozorków, Miasta Ozorków, Gminy Zgierz, Miasta Zgierz, Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Ksawerowa i Pabianic chcą jako jeden podmiot ustalać zasady finansowe i techniczne modernizacji 5 linii tramwajowych z marszałkiem i władzami stolicy województwa.

Skierowaliśmy pismo do marszałka Witolda Stępnia, w którym podkreślamy, jak ważna dla mieszkańców znacznej części regionu łódzkiego jest tramwajów podmiejskich. Marszałek już wcześniej zapewniał nas o swoim wsparciu i przychylności. Mamy nadzieje, że te deklaracje przełożą się na konkretne działania ze strony samorządu województwa.

Bez zaangażowania Łodzi, przez którą przebiegają wszystkie podmiejskie linie tramwajowe, ich będzie niemożliwa. Niestety, mimo zaproszenia, ani prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, ani żaden jej przedstawiciel, nie pojawili się na spotkaniu w Ozorkowie.

umozorkow.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version