Reklama
Strona główna Aktualności Gmina Parzęczew

Zatrzymany sprawca napadu na placówkę bankową w Parzęczewie

0
?Fot. Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu?

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łódzkiej komendy wojewódzkiej wspólnie ze zgierskimi funkcjonariuszami zatrzymali sprawcę napadu na placówkę bankową w Parzęczewie. 38-letniemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na placówkę bankową w Parzęczewie przy ul. Łęczyckiej doszło 24 września 2013 r. o godz. 12.25. Wówczas do obiektu wszedł mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych i grożąc przedmiotem wyglądającym jak broń palna, zażądał od pracownicy wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo, wykonała polecenie. Mężczyzna po zapakowaniu gotówki do worka wybiegł z placówki i uciekł.

Policjanci tuż po zgłoszeniu zorganizowali blokady na wszystkich możliwych drogach, którymi mógł oddalić się sprawca. W poszukiwania zostało zaangażowanych wielu funkcjonariuszy, którzy sprawdzali każdy trop i każdą informację. Zgierscy śledczy zabezpieczali ślady, analizowali nagrania monitoringu i przesłuchiwali świadków. Do akcji poszukiwawczej zostali również zaangażowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy w oparciu o szczegółową analizę zebranych w sprawie materiałów jak również dobre rozpoznanie środowisk przestępczych wytypowali sprawcę tego zdarzenia.

Rankiem, 9 października 2013 r. funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w centrum Łodzi i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Zupełnie zaskoczony wizytą policjantów nie stawiał oporu. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przedmioty, którymi prawdopodobnie mężczyzna posługiwał się podczas napadu m. in. pistolet, okulary przeciwsłoneczne, charakterystyczną sportową bluzę i spodnie, worek, do którego 38-latek wkładał zrabowaną gotówkę. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód, którym sprawca przemieszczał się do miejsca rabunku.

Zatrzymany mężczyzna to 38-letni łodzianin. Nie był wcześniej notowany. Swoje postępowanie tłumaczył trudną sytuacją finansową. 10 października 2013 roku w Prokuraturze Rejonowej w Zgierzu usłyszał zarzut rozboju za kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają, że na koncie zatrzymanego są inne podobne zdarzenia, z terenu województwa łódzkiego. Prawdopodobnie w najbliższych dniach zostaną mu przedstawione kolejne zarzuty.

Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Zatrzymanie sprawcy napadu na placówkę bankową w Parzęczewie

{flv}3502{/flv}

?Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version