Reklama

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Kościoła Ewangelickiego przy ul. Zgierskiej 2, na koncert z cyklu ?W kręgu muzyki klasycznej”.
Wystąpi zespół MISTIC, który powstał w 2005 roku zainspirowany serią płyt ?Gregorian – Masters of Chant”. Rezultatem tej inspiracji była płyta wydana w 2006 roku przez Warner Music zatytułowana ?Mistic ? Największe polskie przeboje w stylu chorału gregoriańskiego”.

W grudniu 2007 roku nakładem tej samej wytwórni wyszła płyta ?MISTIC ? Kolędy polskie”.
Zespół był uczestnikiem pierwszej edycji programu telewizyjnego „X-FACTOR” oraz wystartował w polskich preselekcjach do Festiwalu EUROWIZJI 2011 z utworem „Glorifica” . Wiosną 2011 roku nakładem wydawnictwa MJM, ukazał się autorski album zespołu MISTIC – „Glorifica” w którym do własnych kompozycji muzycznych zaczerpnięte zostały teksty z oryginalnego chorału gregoriańskiego śpiewane w języku łacińskim. W 2012 roku zespół wydał kolejną płytę tym razem z zagranicznymi przebojami muzyki klubowej. W grudniu tego samego roku została wydana specjalna reedycja płyty „Kolędy polskie” Obecnie zespół występuje w programie MUST BE THE MUSIC 6.
W Ozorkowie ?MISTIC” zaśpiewa w niedzielę 22 września br., o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Reklama