Reklama

Wyraźmy swoje obawy dotyczące zamiaru likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie i wyślijmy zapytanie do Starostwa z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji.

Prosimy mieszkańców o wysyłanie zamieszczonego poniżej tekstu na poniższe maile:

Liczymy, iż każde wysłane zapytanie przez mieszkańców Ozorkowa nie zostanie bez odzewu ze strony Starostwa i każdy otrzyma satysfakcjonującą odpowiedź.

 

 

Treść zapytania:

 

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

Jestem mieszkańcem Ozorkowa. Od kilku dni podczas rozmów ze znajomymi poruszany jest temat likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Piszę do Pana/Pani, aby uzyskać ich potwierdzenie lub zaprzeczenie. Jestem żywo zainteresowany tą sprawą, gdyż dzieci moje i moich znajomych uczęszczały/uczęszczają/będą uczęszczać na zajęcia do tej placówki. Byłoby ogromną i nieodwracalną w skutkach stratą, gdyby pogłoski te były prawdziwe. Jest to jedyna tego typu placówka w Ozorkowie, jeśli chodzi o profil prowadzonych zajęć i przygotowanie pedagogiczne osób, które je prowadzą. Zastanawiam się też co będą robić dzieci i młodzież Ozorkowa, jeśli tego typu placówka miałaby zniknąć? Nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji. Tyle się mówi o wychowywaniu młodzieży, daniu możliwości spędzania wolnego czasu.
Byłbym szczerze oburzony, gdyby informacje o podjęciu takiej decyzji lub nawet choćby jej rozpatrywaniu okazały się prawdziwe. Przecież dopiero zlikwidowano w Ozorkowie Oddział Zamiejscowy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu, uzasadniając decyzję potrzebą zwiększenia wydatków na oświatę i Dom Pomocy Społecznej.
Gdyby jednak taki „problem” miał miejsce, proszę trzy razy zastanowić się nim podejmie Pan/Pani decyzję.
Burzy się łatwiej niż buduje, a nie samym chlebem człowiek żyje. Jeżeli się Młodzieżowy Dom Kultury zlikwiduje raz, nigdy się go drugi raz nie utworzy. Chodzi tam przecież mnóstwo dzieci
i młodzieży.

Bardzo proszę o odpowiedź, która mam nadzieję, potwierdzi bezpodstawność krążących pogłosek.

Reklama