Reklama
Strona główna Sport Piłka nożna

Burdy na meczu w Parzęczewie, policja strzela…

24

zatrzymała ośmiu pseudokibiców po burdzie podczas meczu łódzkiej A klasy (VI ligi) pomiędzy Orłem II Parzęczew a Spartą Leśmierz. W trakcie meczu agresywni kibice zaatakowali policjanta; jeden z funkcjonariuszy użył broni, oddając dwa strzały ostrzegawcze.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka, wydarzenia rozegrały się w sobotę na boisku w Parzęczewie. Impreza nie była zgłoszona policji, a organizator – ponieważ mecz oglądało ok. 70 widzów – nie zapewnił służb porządkowych.

Według policji, w trakcie meczu na murawę wbiegł kibic drużyny z Leśmierza, który nawoływał pozostałych do bójki. Znaczna część kibiców zaczęła skandować wulgarne i agresywne hasła. Ponieważ organizatorzy nie byli w stanie zapanować na sytuacją, wezwano patrol z pobliskiego posterunku.

Funkcjonariusze wylegitymowali 27-latka, który był pod wpływem alkoholu, zachowywał się agresywnie i znieważał policjantów. "Po chwili zarówno 27-latek z Leśmierza jak i grupa kibiców obu drużyn wtargnęła na płytę boiska, gdzie znaleźli się także policjanci. Pomiędzy sympatykami obu drużyn doszło do bójki. Wówczas przerwano mecz" – powiedziała Kącka.

Wezwano policyjne posiłki z komisariatu w Ozorkowie. Według policji, kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zobaczyli starcie, w którym brało udział 20-30 osób. Kilku najbardziej agresywnych chuliganów atakowało też policjanta, który pojawił się na miejscu jako pierwszy.

"Żadne nawoływania do zachowania zgodnego z prawem nie skutkowały. W związku z sytuacją zagrożenia życia funkcjonariuszy, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń, policjant z Ozorkowa po wyczerpaniu procedury oddał w górę dwa strzały ostrzegawcze" – dodała rzeczniczka.

Kilku chuliganów zostało zatrzymanych na miejscu; wśród nich sprawca napaści na policjanta. Pozostali w ciągu kolejnych godzin trafili do policyjnego aresztu. Do tej pory zatrzymano ośmiu mężczyzn; mają od 17 do 30 lat. Wszyscy są mieszkańcami Leśmierza. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania. Wśród dowodów w sprawie jest m.in. nagranie zajścia telefonem komórkowym.

Zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty m.in. czynnej napaści na funkcjonariusza i znieważenia policjantów oraz publicznego nawoływanie do przestępstwa. Mogą także odpowiadać za wykroczenie tj. m.in. zakłócenie porządku, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy używanie słów wulgarnych.

Źródło: Express Ilustrowany

24 KOMENTARZE

  1. Popieram powstanie OKS Bzura . Tylko czy znajdą się pieniądze aby wykupić zawodników dawnej Bzury i Tura? Powinno się rozliczyć prezesów Tura i Bzury za sprzedanie klubów i zawodników! Dlaczego tego jeszcze nie zrobiono?
    Myślę ,że nowy klub będzie działał w imię prawa i sportu.Nie będzie w miejsca dla tzw.pseudodziałaczy np.JW, SW,PW,ST,WB,ZB,ZJ,GB,WK,TU,GP,RH,GT,SW,AN,Zwracamy się o poparcie naszych zamierzeń sportowych-wierni kibice!

  2. Wokół sportu, nawet w takim mieście jak Ozorków, kręcą się pieniądze. Dla jednych są one duże dla innych małe. I nie ważne czy jest to piłka nożna , siatkówka czy inne dyscypliny. Tam gdzie są dofinansowania, tam zdarzają się kombinacje, różnego typu. Może to być podsuwanie zawodnikowi listy płac bez wpisanej kwoty gdzie człowiek dostaje np 200 zł a potem na liście wpisuje się 1000 lub jest wpisana kwota 200zł a potem ktoś dopisuje z przodu jedynkę, co już się zdarzało, może to być lipna faktura którą wystawi znajomy sprzedawca i wiele wiele innych sposobów. W sporcie krąży wiele pieniędzy t.zw. lewych z których korzystają „działacze”, które służą także do zakupów zawodników. Zakupy i sprzedaż zawodników to jest dopiero pole do popisu.Wszystko to dzieje się od stolicy po gminę NIE WIERZĘ W UCZCIWY SPORT

  3. Jaka cenzura ? czyżby w radiu Ozorków ? Mam pytanie jest jakaś stronka tego radia, bo nie wiem kto jest w zarządzie ?
    Ktoś mi podpowie ?

  4. Każdy wie ,że kluby sportowe tylko chcę forsy. Nikt z tych trenrerów za darmochę nie bdzie pracował.Historia pokazała ich zapał brania pieniędzy.cały czas są tesame nazwiska : ……… .Co oni zrobili dobrego w sporcie w Ozo? brali niezłe tylko gaże i krecili interesy.Bez interesu własnego nic się im nie opłaca-obozy sportowe, składki, ubezpieczenia itp.Liczy się tylko prywata dla tych panów.

  5. Póki nie znajdą się naprawdę dobrzy i uczciwi działacze(a tacy też się zdarzają) to znów wyjdzie z tego tylko lipa:sad:

  6. Czy ktoś wie o powstaniu nowego klubu OKS Bzura? Było podobno zebranie załozycielskie w piątek .Prezesem jest podobno Kotek.Jak można się zapsać do tego klubu? Jeżeli są tam fajni ludzie to dam niezłą sumkę.Bzurze dawałem to i OKS dam. Co z drużynami juniorów ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version