Reklama

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 708

1

Blisko 42 mln zł ma kosztować przebudowa niespełna 11-kilometrowego odcinka wojewódzkiej drogi nr 708 z Ozorkowa do Warszyc (Łódzkie). Prace będą prowadzone bez wyłączania drogi z ruchu i zakończą się do 30 lipca 2012 roku.

W środę w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podpisano umowę pomiędzy inwestorem (Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi) i wykonawcą prac (konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego i Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze DROMOS z Łodzi). Inwestycja ma kosztować 41,9 mln zł. Początek prac zaplanowano na sierpień 2010.

Modernizowany odcinek drogi przebiega przez miasto i gminę Ozorków oraz gminę Zgierz. Projekt przebudowy przewiduje na długości 10,6 km m.in.: rozbiórkę istniejącej i budowę nowej nawierzchni, poszerzenie jezdni do 7 metrów, przebudowę istniejących skrzyżowań, budowę dwóch rond, nowej kanalizacji, rowów melioracyjnych i oświetlenia.

Prace mają się zakończyć do 30 lipca 2012 roku. Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w rozmowie z PAP powiedział, że modernizacja odcinka Ozorków – Warzyce mogłaby trwać dużo krócej, jednak wiązałoby się to z całkowitym zamknięciem drogi, co utrudniłoby życie okolicznym mieszkańcom.

"Dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić remont przy utrzymaniu ruchu drogowego na tym odcinku. Prace będą wykonywane etapami, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. Wydłuży to termin zakończenia inwestycji, jednak mieszkańcy będą mogli cały czas korzystać z tej ważnej dla nich drogi" – powiedział Nowicki.

Modernizacja odcinka Ozorków – Warszyce to jeden z etapów kompleksowej przebudowy drogi nr 708. Trwają już prace na odcinku Niesułków-Brzeziny, a jeszcze w tym roku ma się rozpocząć przebudowa dwóch kolejnych: Warszyce – Stryków i Stryków – Niesułków. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót na tych odcinkach oraz na budowę obwodnicy Strykowa.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 708 na odcinku Ozorków-Warszyce-Stryków-Niesułków wraz z realizacją obwodnicy Strykowa dofinansowana będzie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Modernizacja odcinka Niesułków-Brzeziny to inwestycja własna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

PAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version