Reklama

Oświadczenie Burmistrza Miasta Ozorkowa

44

Jako Burmistrz Miasta Ozorkowa jestem oburzony postawą organizatorów imprezy, którzy bez mojej wiedzy i zgody dokonali zmian w plakacie informującym o OFB2 Ozorków Freestyle Battle. Do plakatów, promujących imprezę, organizator tj. Grupa Parszywa 13, samowolnie dołączył informację o otwarciu sklepu pod nazwą Happy Shop.

Jako Burmistrz i mieszkaniec Ozorkowa nigdy nie popierałem i nie będę popierać działalności, prowadzonej przez sklepy typu Happy Shop.
Impreza, zaplanowana na 28 maja, w swym założeniu miała promować twórczość młodych ludzi, działających w obszarze muzyki hip-hop i dlatego przyjąłem nad nią honorowy, a Miejski Kultury nieodpłatnie użyczył organizatorom salę.

W sytuacji, w której organizatorzy przy okazji imprezy promują z tzw. „dopalaczami”, kategorycznie rezygnuję z patronatu i informuję, że Miejski Ośrodek Kultury nie udostępni sali na tę imprezę, podobnie jak pozostałe obiekty będące w zarządzie Miasta.

Jednocześnie zobowiązuję organizatorów do usunięcia plakatów z terenu Ozorkowa i zamieszczenia mojego oświadczenia na stronie internetowej organizatora oraz w innych publikatorach, w których pojawiła się informacja o imprezie.

Burmistrz Miasta Ozorkowa

44 KOMENTARZE

 1. … no właśnie teraz nie ma juz nic. Rozmumowanie jak z zaścianka!!! „Podał nam dłoń, to wejdźmy na głowę! Objął patronat i dał salę – to powiążmy to z dopalaczami!”

  Brawo kochana młodzieży!!! 🙁

 2. Jestem współorganizatorem OFB2 i chciałem tylko zakomunikować że nie mam i nie miałem nic wspólnego z tematem DOPALACZY i sytuacja która miała miejsce powstała bez mojej wiedzy…
  Michał Woźniak

 3. Uderz w stół, a nożyce same się ozwą, no brawo Burmistrzu, zadziałałeś po kawalersku szkoda tylko, że tak nieczęsto podejmujesz takie decyzje i tak nieczęsto się wypowiadasz w pewnych sprawach na tym forum
  pozdrawiam

 4. również na plakatak OFB2 nie wiedzialam informacji o happy shopie.
  Plakaty na temat happy shopu wiszą, lecz nie razem z OFB2

 5. Jeden z organizatorów skleił taśmą oba plakaty i wyglądało to jak jeden. Kilka takich powiesił w mieście, ale dzisiaj, jak ludzie z urzędu i MOK to zobaczyli, zostały zdjęte. Na tym zmontowanym plakacie wyglądało to tak, jakby burmistrz patronował imprezie na otwarcie sklepu z dopalaczmi. Nic dziwnego, że burmistrz się wściekł.
  Chłopak – organizator, pewnie otumaniony dopalaczami, zachował się idiotycznie, a teraz płacze, że imprezę mu z MOK wyrzucili. I jeszcze twierdzi, że on tylko wieszał plakaty obok siebie, bo taki uczynny w stosunku do happyshopu (jego wypowiedź na Ozoforum), a plakaty niby same się skleiły. Zresztą sam zaprasza do odwiedzenia sklepu 28 maja a potem na imprezę (OzoForum).
  Dopiero by się działo, gdyby po takich „zmontowanych” plakatach impreza się w MOK-u odbyła – burmistrz na czołówkach wszystkich gazet jako promotor dopalaczy. O to chodziło temu chłopcu jak montował z dwóch plakatów jeden?

 6. [quote]Chłopak – organizator, pewnie otumaniony dopalaczami[/quote]
  Nie jestem otumaniony żadnymi dopalaczami! Nie pozwolę robić ze mnie narkomana! Sprawę zgłaszam dzisiaj na policję, a jutro jadę do prokuratury.

 7. W którym miejscu twierdzę, że osoba, do której odnosi się moja wypowiedź, jest narkomanem? W żadnym! Ponadto w wypowiedzi użyte jest słowo „pewnie”, które jedynie sugeruje możliwość zaistnienia zjawiska, a nie jego wystąpienie. Poza tym dopalacze to przecież nie narkotyki – tak przynajmniej twierdzą ci, którzy je sprzedają, kupują i używają!!! Z tego co wiem,są sprzedawane najzupełniej legalnie, mimo dezaprobaty większości, a oburzony Szpiq sam zachęca do odwiedzenia sklepu, w którym można je nabyć.
  Ponadto słowo „odurzony” nie jest jednoznaczne z narkomanem. Można być np. odurzonym wiosennym powietrzem. I jeszcze jedno – w mojej wypowiedzi nie zostały podane personalia ani nawet pseudonim osoby, do której owa sugestia „odurzenia” może się odnosić.
  Zastanawiam się, na jakiej podstawie chcesz zgłosić „sprawę” na policję i do prokuratury.

 8. Słowo „otumaniony” także nie jest jednoznaczne z narkomanem. Można być otumanionym np. nawałem informacji, pięknem przyrody, tabletkami od bólu głowy, znieczuleniem przy rwaniu zęba itd,itp.

 9. Czy Ozorków.net jest niezależne ??

  Ludzie i tak dotrą do tego forum 🙂
  Jakos inni użytkownicy się nie skarżą:-)

 10. nie róbcie scen.nikt tu niczego nie qromował.qlakat to qlakat.rózniły sie od siebie mocno, nie tylko formatem ale i kolorem.tylko matoł mógłby qowiazac qatronat ze skleqem.cóż…widocznie można.gdyby nakleić qlakat haqqy szoqu na bilboard Kaczyńskiego to tez znaczyło by ze qromuje?qozdrawiam…wóda i qaqierosy są sqoko, qrawda?

 11. absolutna racja burmistrza, nie ma się co dziwić ;p
  wpadka organizatorów ;p nawet do wieszających plakaty trzeba zaufanie mieć ;p

 12. nie róbcie scen.nikt tu niczego nie promował.plakat to plakat.rózniły sie od siebie mocno, nie tylko formatem ale i kolorem.tylko matoł mógłby powiazac patronat ze sklepem.cóż…widocznie można.gdyby nakleić plakat haqqy shopu na bilboard Kaczyńskiego to tez znaczyłoby ze promuje?pozdrawiam…wóda i papierosy są porządku, qrawda?

 13. Jeżeli już to kolego „szpiq” sprawę możesz złożyc ale jako prywatny akt oskarżenia. Nie mieszaj do tego Policji i Prokuratury. Zanim coś napiszesz to sie zapoznaj z tym co mozesz i na jakiej podstawie zrobić…

 14. No to może ja się wypowiem… Jeśli ma zamiar złożyć jak to (źle) nazwałeś „prywatny akt oskarżenia” to oczywiście musi to zgłosić prokuraturze, która to będzie wyjasniać, ewentualnie może również zgłosić policji, która dalej przekaże sprawę prokuraturze. Dziękuję.

 15. a na jakie przestępstwo do prokuratury tutaj wniosek złożyć można?
  bo tak się składa, że najczęściej taki tryb jest dopuszczalny gdy chodzi o osobę najbliższą.
  Jeśli już to raczej cywilny sąd i napisać pozew.

 16. zrobcie normalna impreze typu ofb i robcie to bez problemow.. a odwolanie takiej imprezy tez jest absurdem. mlodziez w tym naszym zdymanym miescie nie ma nic. zadnego boiska to gry w pilke chyba ze jakies lipne betonowe ale to jest gadanie na inny temat nie mamy gdzie siedziec ani co robic. takie ofb jest fajna odskocznia od szarej monotoni. niech w UM skumaja ze my tez cos chcemy a nie calymi dniami siedziec w klatkach!!!!!

 17. admin jest wlascicielem ozorkow.net i ma prawo do kasowania postów, 'mlodziez’ ty piszesz anonimowo i mysisz ze ci wszystko wolno, przedstaw sie kim jestes i bierz odpowiedzialnosc na siebie, a nie na wlasciciela ozorkownet

 18. Ja tylko zachęcam do udziału w forum 🙂
  I wyrażam swoją opinie do której w naszym wolnym kraju mam prawo:-)

  • pamiętaj, że jak coś napiszesz nieprawdziwego, ubliżającego etc. to zawsze możesz być posądzony o zniesławienie… 5!

 19. Wszyscy mamy prawo mówić o tym co nam sie nie podoba o tym co nam przeszkadza i mamy prawo do własnej oceny i własnego zdania !!
  Ten ustrój się nazywa DEMOKRACJA 🙂

 20. Dobrze że coraz więcej ludzi młodych będzie miało możliwość głosowania w wyborach… Koniec z Moherami 😀 Teraz my młodzi nie miejący się gdzie podziać zmieńmy to !!! Yeah

 21. Tak się nie rozpędzaj z tymi zmianami. Młodzi mają chęci ale tylko na 5 minut
  (zdjęcia dziur, ilu było chętnych?). Poczytaj protokoły z posiedzeń Rady Miejskiej. Zobaczysz jak młodzi zabierają głos. Dla niektórych najważniejsze jest podpisać listę i jak najszybciej wyjść. Niektórzy z nich przez 4 lata nie zabrali głosu.

 22. Również, moim zdaniem potrzebna jest zmiana warty. Ja nie oczekuje wiele, po prostu by nam nie przeszkadzali i od czasu do czasu wyciągnęli do nas pomocną rękę.
  Apeluję o jedno rozliczmy obecne władze na przyszłych wyborach. Jeżeli uważacie, że się sprawdziły to przyjmę to z pokorą, ale jeżeli uważacie jak ja, że nie zrobili praktycznie nic, to wystawmy im odpowiednią laurkę na następnych wyborach.

 23. chcialem wybrac sie na basen w ozo czy ktos wie czy juz zniknał ten syf z przebieralni bo rok temu z sufitów lała sie woda a na nich panował wielki grzyb przez to wszystkie ciuchy kleily sie do ciala bo zero wentylacji bylo
  czy tos sie zmienilo????

 24. moim skromnym zdaniem to władze tego miasta jada na ostrym dopale chyba jakies piguly musza brac ze maja taka zacme na oczach ktora im przeslania to ci sie dzieje w tym miejscie —jednym slowem porazka

 25. W błahych sprawach to każdy może się wypowiadać pod publiczkę, ale w sprawie stacji bazowej telefonii komórkowej budowanej w Ozorkowie parę lat temu , to było cicho-sza, NIKT nie zapytał sąsiadów o zdanie.
  Jak nasz „wspaniały” burmistrz może spać spokojnie, jak oddziaływanie z takich nadajników nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version