Reklama

Dewastują, czy się bawią?

3

Grupa mieszkańców Ozorkowa alarmuje, że wieczorami na boisku szkoły zawodowej przy ul. Słowackiegozbiera się głośna i agresywna młodzież. Zdarza się, że pity jest alkohol, często dewastowane są urządzenia sportowe, młodzi ludzie niszczą też ogrodzenie. Tymczasem i straż miejska nie reagują na zgłoszenia.

Chuligani czują się tak bezkarni, że wybijają szyby w szkole i śmieją się nam prosto w twarz – twierdzą mieszkańcy pobliskich domów. – Alarmowaliśmy i dyrekcję szkoły i nawet starostwo, ale nie ma reakcji. Boimy się o swoje bezpieczeństwo, a poza tym jak można tak nie dbać o mienie szkolne?
Tymczasem tych doniesień nie potwierdza policja.

W rejonie szkół przy ul. Słowackiego mieliśmy podczas wakacji tylko jedną interwencję – mówi Marek Maciejewski, zastępca komendanta komisariatu w Ozorkowie. – Chodziło o takie zdarzenie, że młodzi ludzie grali w piłkę na boisku i ta piłka wpadła do ogródka sąsiedniej posesji. Zdenerwowany właściciel ogródka zabrał piłkę i wezwał policję. Nie chcę oceniać zasadności naszej interwencji, ale chyba poniosły go emocje. Młodzi ludzie przeprosili i obiecali, że więcej tam grać nie będą. Od tego czasu nie było żadnych skarg ani zgłoszeń dewastacji, także od dyrekcji szkoły.Policjanci sugerują, że w tym rejonie może tlić się konflikt między młodzieżą bawiącą się na boisku, a osobami odpoczywającymi na sąsiednich działkach. Początek roku szkolnego i zbliżająca się powinny jednak samorzutnie wygasić spór.

Bliżej Ciebie, 05.09.2009
Tekst: (JAZ)

3 KOMENTARZE

  1. chciałbym też zwrócić uwagę że na boisku sportowym na koziej nodze też są dewastowane elementy służące rekreacji, ławki które zostały postawione i wmurowane w glebę są nie do ruszenia więc ktoś sobie wycina kawałki drewna (chyba piłą ręczną), należy też zwrócić uwagę na burdel który tam panuje, wszędzie walają się puste plastikowe butelki, a i zdarza się że na kortach tenisowych rozbijane jest szkło, szkło jest winą dewastatorów ale te worki na śmieci przydało by się od czasu do czasu wymieniać, bo napełniają się bardzo szybko a potem się wysypuje i tworzy się wysypisko

  2. Moja babcia mieszka na ul. Słowackiego, Rozmawiałem z Nią na temat tego news’a i powiedziała że nigdy nie zdarzyło się żeby cos podobnego działo się w tamtej okolicy. Szczególnie zwracam na to uwagę ponieważ są to ludzie starsi, jak wiadomo, bardziej wyczuleni na akty wandalizmu i zakłócania mienia publicznego.

  3. Chodziłem do tej szkoły 3 lata, i jakoś nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek była tam wybita szyba. Zresztą, szyb na parterze się nie da wybić piłką, bo tam przecież są kraty. Starsi ludzie już zaczynają fantazjować, bo oczywiście im się nie podoba, że młodzi sobie przychodzą grać w piłkę na tamto boisko. Z alkoholem też ostro przesadzili. Zresztą, co tu dużo gadać, w szkole jest monitoring, gdyby działo się coś niepokojącego, to wszystko by było nagrane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version