bzura_herb.png
Reklama

Bzura przegrała ze Skrą II Bełchatów 1:3 i tym samym pogrzebała nadzieje kibiców na grę w play-offach.

Zamiast tego ozorkowianie zagrają niebawem mecze o utrzymanie się w II lidze.

MKS Bzura Ozorków – KPS Skra II Bełchatów 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 15:25)

Pierwszy mecz barażowy 28 lutego w Ozorkowie z drużyną Górnika Radlin.

Tradycji stało się zadość. Bzura po raz kolejny nie potrafiła pokonać na własnym boisku drużyny z Bełchatowa. Bełchatowianie wygrali 3:1 i zagrają o awans do I ligi.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gości 3:0. Widać było stremowanie w szeregach ozorkowian, którzy grali ten mecz pod presją zajęcia wyższego miejsca. Goście zaś byli bardziej zdeterminowani. Dopingowani przez garstkę swoich kibiców, radzili sobie bez zarzutu. Bzura walczyła, jednak w pierwszym secie przegrała 23:25.

W drugim secie coś się odmieniło. Gospodarze prowadzili 6:3, 9:6 i kontrolowali grę przez cały przebieg tej partii. Obijali blok rywali, dobrze zagrywali. Przy stanie 22:18 dla Bzury nastąpił lekki przestój i goście zmniejszyli przewagę do 1 punktu. O czas poprosił Krzysztof Domagała i to pomogło, gdyż Bzura rozstrzygnęła tego seta na własną korzyść 25:23.

Sety trzeci i czwarty były identyczne. Duża przewaga gości utrzymywała się przez cały czas trwania tych partii. Nie pomogły zmiany na rozegraniu, przyjęciu i środku. Nie było widać w siatkarzach Bzury woli walki. Najlepiej o tym świadczy wynik: dwa sety przegrane do 17.

W takiej sytuacji drużyna Skry będzie walczyć o awans do pierwszej ligi, Bzurę zaś czeka bój o pozostanie wśród drugoligowców. Mecz z Górnikiem Radlin powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść, jednak to nie jest szczyt marzeń niedawnego pierwszoligowca.

 

Bzura Ozorków – Skra II Bełchatów 1:3 (23:25,25:23,17:25,17:25)

 

Skład zespołu:

Bzura: Sadecki, Grabarczyk, Wójcik, Domagała, Janiak, Sęk- D. Sobczak (libero) oraz Grzelik, M. Sobczak, Dośpiał.

 

Zobacz również:

Wyniki 18. kolejki oraz tabela 4 gr. II ligi mężczyzn

Tomasz Kiciak

Reklama