Reklama

Ozorkowski szkielet na sprzedaż

0
Szkielet przy ul. Lotniczej, Fot. Mokleks

W nadchodzącym tygodniu zostanie wystawiony na słynny ozorkowski szkielet, czyli nigdy nie oddany do użytku budynek przychodni zdrowia przy ulicy Lotniczej 5. Sprzedającym jest w Zgierzu, które działa w imieniu Skarbu Państwa. Cenę wywoławczą ustalono na 1mln 500 tysięcy złotych.

Procedura przetargowa potrwa około dwóch miesięcy, tak że ewentualnego nabywcę będziemy mogli poznać najwcześniej w połowie marca – mówi Magdalena Pietrzak ze Starostwa Powiatowego w Zgierzu. – Budynek może być przeznaczony na wszelkie rodzaje działalności z wyjątkiem produkcji i usług uciążliwych dla otoczenia.

Niedoszła przychodnia przechodziła różne koleje losu. Ostatnio wraz z terenem, na którym stoi, została włączona do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miało to ułatwić znalezienie inwestora zpomysłem na zagospodarowanie szkieletu. – Nie było zainteresowania – stwierdza prezes ŁSSE Marek Cieślak. – Teren nadal objęty jest działaniem strefy, ale jeśli nie pojawi się konkretny inwestor, to wycofamy się z Lotniczej 5. Wcześniej niedokończona przychodnia znalazła się w rękach miasta. Ono także poszukiwało chętnego na szkielet, ale bezskutecznie. Byli oferenci, ale do transakcji nigdy nie doszło.

Podobno blokowali ją miejscowi  kupcy, obawiający się, że przy Lotniczej 5 powstanie supermarket. Próbowano także zaadaptować go na mieszkania, ale koszty okazały się wyższe niż budowa bloku od podstaw. Jednym z podstawowych mankamentów tego obiektu jest to, że piętra mają tu po 4 metry wysokości, co czyni go bezużytecznym dla celów mieszkaniowych.

Express Ilustrowany, 12.01.2009
Tekst: (JAZ)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version