Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Prohibicja? Czemu nie!

1

Ozorków, jako drugie po Głownie miasto w powiecie zgierskim, rozważa pomysł wprowadzenia nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. Nocna prohibicja ma rozwiązać problemy mieszkańców, uskarżających się na zakłócanie ciszy i wandalizmu.

Na terenie Ozorkowa działa aż 9 całodobowych sklepów oferujących alkohol. Dla porównania w Konstantynowie, o zbliżonej liczbie mieszkańców, są tylko dwa takie sklepy. Kilka dni temu, po skargach mieszkańców, Ozorkowa wysłał do komendanta policji pismo z prośbą o częstsze w okolicach nocnych sklepów monopolowych.

Nie ukrywam, że problem z nocną sprzedażą alkoholu istnieje w mieście. W tym roku mieliśmy już prawie 160 interwencji, głównie związanych z nadużywaniem alkoholu. Moim zdaniem sklepów całodobowych, które oferują alkohol, jest w Ozorkowie za dużo – mówi Grzegorz Tomczak, komendant policji w Ozorkowie.

Będę rozmawiał z burmistrzem na ten temat. Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby społeczna ankieta na temat wprowadzenia nocnej prohibicji lub zmniejszenie liczby koncesji na handel trunkami.

Komendant ozorkowskiej policji uprzedza również, że nie uda się zwiększyć liczby nocnych patroli.

W nocy po mieście jeżdżą dwa patrole, a w czasie weekendów nawet cztery – mówi.
Sprawą powinni zająć się radni – słyszymy od Elżbiety Szamałek, odpowiedzialnej w magistracie za wydawanie koncesji na alkoholu. – Mogą oni przegłosować uchwałę, która wprowadzałaby zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Podobny zakaz w godzinach między 21 a 6 rano chce przeforsować w Głownie Wojciech Brzeski. Tam również przybywa mieszkańców niezadowolonych z nocnych libacji pod oknami.

Bliżej Ciebie 2007-09-22
TEKST: (STOP)

1 KOMENTARZ

  1. Jeszcze nigdy zakazami nie udało się cokolwiek załatwić a tym bardziej sprzedaży alkoholi . Efekt jest zawsze odwrotny od założonego . Zamkniecie sklepy powstaną meliny . Teraz jeszcze jedno pytanie , kto zamknie a kto będzie handlował dalej ? Gwarantuję że powstaną legendy na temat kto dał więcej w łapę . Błędne koło .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version