Reklama

Były to ciekawe i pracowite wakacje. Młodzi brydżyści podczas wakacji nie tylko wypoczywali, ale solidnie trenowali i podnosili swoje umiejętności na zgrupowaniach, obozach i turniejach.

W dniach 25 – 29 czerwca 2007 r. w Sudomiu nad jeziorem o tej samej nazwie koło Kościerzyny na Kaszubach na zgrupowaniu przebywało 8 osób. Deszczowa pogoda popsuła nieco wypoczynek. Większa cześć czasu poświęcona na teorię i trening sprawiła, że nawet początkujące Joanna Kusztelak i Anita Modrzejewska zajmowały w turniejach wyższe miejsca od doświadczonych brydżystów.

Całość kosztów zgrupowania poniósł Wojewódzki Związek Brydża Sportowego w Łodzi.

W dniach 1 – 12 lipca 3 osoby wzięły udział w Ogólnopolskim Obozie Brydżowym w Zajączkowie koło Poznania. W punktacji długofalowej rozgrywanych tam turniejów 2 miejsce zajął Mateusz Sobczak, 4 miejsce Łukasz Sobczak i 9 Rafał Szczepaniak. W turniejach grało ogółem 28 osób. Połowę kosztów uczestnictwa na obozie dofinansował Uczniowski Klub Sportowy.

W dniach 18 – 30 lipca 6 osób przebywało na Ogólnopolskim Obozie Brydżowym „Siódmak” w Jastrowiu koło Wałcza. Środki na uczestnictwo w obozie (720 zł na osobę) zorganizował od sponsorów znany łódzki brydżysta Antoni Zdzienicki, któremu młodzież serdecznie dziękuje. W rozgrywanych tam turniejach wzięły ogółem 44 osoby. Marcin Bojarski zajął 3 miejsce w punktacji długofalowej, Maciej Bojarski 6, Adam Walczak 8, Rafał Szczepaniak 18, a bracia Piotr i Przemysław Sawiccy 38 miejsce. Bracia Sawiccy zajęli ponadto 2 miejsce w grupie początkujących.

W dniach 9 – 11 sierpnia nasi brydżyści reprezentowali województwo łódzkie na turnieju o Puchary Ministra Edukacji Narodowej w Słupsku. W tym ogólnopolskim turnieju wzięło udział 87 osób. W turnieju teamów nasza drużyna w składzie bracia Marcin i Maciej Bojarscy oraz bracia Mateusz i Łukasz Sobczakowie zajęli 8 miejsce. W turnieju par Mateusz Sobczak i Marcin Bojarski zajęli 7 miejsce. W punktacji długofalowej Mateusz Sobczak zajął 20 miejsce, Marcin Bojarski 36, a Łukasz Sobczak 43 miejsce. Koszty wyżywienia i zakwaterowania pokrył organizator turnieju.

W dniach 12 – 25 sierpnia bracia Bojarscy uczestniczyli w Ogólnopolskim Obozie Brydżowym w Międzyzdrojach. Na 71 osób uczestniczących w turniejach Maciej Bojarski w punktacji długofalowej zajął 4, a Marcin Bojarski 24 miejsce. Połowę kosztów pobytu na obozie dofinansował Uczniowski Klub Sportowy.

W dniach 31 sierpnia – 2 września 4 osoby wzięły udział w zgrupowaniu w Sudomiu koło Kościerzyny. Całkowity koszt pobytu sfinansował Uczniowski Klub Sportowy. Najważniejsze było szkolenie: teoria i trening, ale uczestnicy Aleksandra Dworczak, Joanna Kusztelak, Mateusz Sobczak i Rafał Szczepaniak wykorzystali w pełni ostatnie promienie lata i kryształowej wody jeziora.

Nowy sezon młodzi brydżyści rozpoczynają turniejem o Mistrzostwo Szkół Okręgu Łódzkiego, który zostanie rozegrany w dniach 29-30 września w Ośrodku PINIA w Sokolnikach Lesie. Szczegóły na stronie internetowej http://www.lzbs.republika.pl .

Henryk Chojnacki
Reklama