Strona główna Pozostałe aktualności Jeden świat – jedno przeznaczenie

Jeden świat – jedno przeznaczenie

0

Odnowienie Przyrzeczenia Harcerskiego – 1 sierpnia 2007 r. Ten dzień to symboliczna data początku ruchu skautowego na świecie. Pierwszego sierpnia 1907 r. Robert Baden-Powell rozpoczął pierwszy eksperymentalny obóz dla skautów.

W dniu 1 sierpnia 2007 r. o godz. 18.00 w Lasku Miejskim w Ozorkowie, wspólnie ze skautami całego świata będziemy odnawiali swoje harcerskie przyrzeczenia, podkreślając wagę i znaczenie ideałów, jakie stawia przed młodymi świat początku XXI wieku. Na tę uroczystą zbiórkę zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.

W związku z obchodami 100-lecia skautingu Hufiec ZHP Ozorków organizuje we wrześniu 2007 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Listopadowa 6b) tematyczną wystawę.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta i gmin: Ozorków i Parzęczew o wypożyczenie (lub podarowanie) harcerskich pamiątek, fotografii i innych (chust, plakietek). Wszelkie posiadane przez Państwa pamiątki będą przyjmowane w MBP i w Hufcu (Gimnazjum ul. Lotnicza 1, II p.).

Opracowanie: Instruktorzy Hufca ZHP Ozorków
 
Źródło: umozorkow.pl 
Exit mobile version