Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Studenci składajcie wnioski

2

Do 25 października studenci wszystkich typów uczelni wyższych, uczący się dziennie, zaocznie i wieczorowo, zameldowani na terenie powiatu zgierskiego mogą składać podanie o unijne stypendium socjalne. Podania składa się w Wydziale Oświaty Starostwa Powiatowego w Zgierzu przy ul. Sadowej 6a (pok. 6). Tam też można otrzymać druki do wypełnienia. Niezbędne dokumenty można również pobrać ze strony internetowej starostwa http://www.powiat.zgierz.pl

Jednym z podstawowych kryteriów przyznawania stypendium, obok warunku zameldowania na terenie powiatu, jest dochód netto na jedną osobę w rodzinie uzyskany w 2003 roku – nie może on przekroczyć 350 zł. W połowie listopada powinna być gotowa lista osób, które otrzymają stypendium.

Do Starostwa wpłynęło bardzo dużo wniosków o stypendia unijne od uczniów, bo im też przysługuje taka pomoc. Niestety podań złożonych przez studentów mamy niewiele. Mam nadzieję, że teraz, gdy rozpoczął się rok akademicki zjawi się u nas więcej studentów, szkoda by było, gdyby przepadły pieniądze, które im się należą. – mówi starosta Lesław Jarzębowski.

Źródło: Ilustrowany Tygodnik Zgierski

2 KOMENTARZE

  1. Wczesniej byla wersja 504zl netto i mozna bylo pobierac stypendia socjalne. Cytat: „Stypedia europejskie beda o ile znajda sie na to pieniadze”. Mysle ze pieniadze na stypendia napewno sie znajda ale nie trafia one do studentow ani uczniow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version