Reklama

W czasie festynu „Pożegnanie wakacji” zorganizowanego w ośrodku zainaugurowano plażowej piłki siatkowej GRAND PRIX 2004. Do pierwszej edycji zgłosiło się 26 zespołów, które zostały podzielone na 8 grup. Rywalizowano przez siedem godzin na dwóch boiskach. Poziom rozgrywanych meczów szczególnie w eliminacjach był bardzo zróżnicowany. Jednak od ćwierćfinałów zaczęła się prawdziwa siatkówka. Na uwagę zasłużył szczególnie mecz zespołu Sekundy z Leśmierza i NO Name z Ozorkowa, gdzie do końca wynik był sprawą otwartą, jednak ostatecznie zwyciężyli ozorkowianie 21:17.
W meczu o III miejsce zgierski ŁYSI (Jakub i Piotr Mikołajczykowie) pokonali 21:17 drużynę Nie Wiem (Klaudiusz Jaroszewicz, Krystian Świesiulski).
W finale NO Name (Krystian Pachliński, Przemek Prawda) bez kłopotów pokonał zmęczoną wcześniejszymi pojedynkami drużynę TEAM (Łukasz Rajski, Kamil Rybacki) 21:9, 21:10.

Najlepsi otrzymali karnety na korzystanie ze sprzętu pływającego w ośrodku Malinka. Następny odbędzie się 11 lipca (niedziela) o godz. 11.00.

Kolejność GRAND PRIX po I turnieju:
1. Krystian Pachliński, Przemek Prawda – 10 pkt.,
2. Łukasz Rajski, Kamil Rybacki – 8 pkt.,
3. Jakub i Piotr Mikołajczyk – 7 pkt.,
4. Klaudiusz Jaroszewicz, Krystian Świesiulski – 6 pkt.,
5-8. Maciek Barański, Dominik Zawierucha, Mariusz Kulesza, Miłosz Wutke, Piotr Janiak, Oktawian Jaroszewicz, Piotr Brytkowski, Grzegorz Kochanek – 5 pkt.

Zawodnicy z zespołów, które zajęły II miejsca w grupach otrzymali po 2 pkt., natomiast pozostali po 1 pkt. za udział.

Reklama