Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Podróż historyczną linią tramwajową „0”

2

Latem ubiegłego roku na ulicach Łodzi pojawiła się tramwajowa linia turystyczna "0". To wspólne przedsięwzięcie Klubu Miłośników Starych Tramwajów i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Łódź Sp. z o. o. cieszyło się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Łodzi, ale także wśród osób przyjezdnych. Również w tym roku będzie można odbyć podróż tą sentymentalną linią turystyczną. Zabytkowy skład typu "5N" + "5ND" z lat sześćdziesiątych (zdjęcie) zagości na łódzkich ulicach! Linia "0" kursować będzie w każdą niedzielę od 27 czerwca do 27 września bieżącego roku.

Propozycja dla ozorkowian:
Do Łodzi można jechać tramwajem (obecne oznaczenie linii to "46"), odjeżdżającym z pętli Cegielniana o godz. 13:54 i wysiąść na przystanku Legionów/Gdańska (godz. 15:06). Tam trzeba poczekać kilka minut na tramwaj linii "0", który na naprzeciwległym przystanku Legionów/Gdańska będzie o godz.15:11. „Zerówką” można dojechać do końca trasy i stamtąd wybrać się do ZOO lub Łódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku na Zdrowiu lub w drodze powrotnej wysiąść  na przystanku Legionów/Gdańska (godz. 16:33), by z przystanku Gdańska/Legionów o godz. 16:42 wsiąść do tramwaju powrotnego do Ozorkowa.

Na przejazd na odcinku Ozorków – Łódź należy zaopatrzyć się w bilety: "MUK Zgierz" za 3,20 zł normalny lub 1,60 zł ulgowy (na odcinek Cegielniana – Helenówek) + "Lokalny Transport Zbiorowy w Łodzi" za 2,20 zł normalny lub 1,10 zł ulgowy (na odcinek łódzki) w każdą stronę.

Trasa przejazdu linii "0":

  • ZAJEZDNIA DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego, plac Niepodległości, Piotrkowska, Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Pomorska, Legionów, Konstantynowska, Zdrowie – ZDROWIE;
  • ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Czerwona, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – ZAJEZDNIA DĄBROWSKIEGO.

Tramwaj zatrzymuje się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.
Na przejazd obowiązują jedynie specjalne jednorazowe bilety okolicznościowe, które można kupić u konduktorów – członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Cena biletu: 2 zł – normalny, 1 zł – ulgowy (dla dzieci i młodzieży do lat 16).
Planując podróż, każdorazowo należy się upewnić, czy kurs nie został odwołany. Informację taką można uzyskać w centrum informacji MPK Łódź, telefon 0-800 168 034 (połączenie bezpłatne).
Szczegóły na stronie internetowej Klubu Miłośników Starych Tramwajów: http://www.kmst.mpk.lodz.pl

Adam Rembak

2 KOMENTARZE

  1. w latach szesciesiatych i siedemdziesiatych mialem okazje jezdzic takimi tramwajami mieszkalem bowiem w proboszczewicach ktore juz dzis nie istnieja zostaly wchloniete przez aglomeracje zgierska tramwajem lini 46 dojezdzalem do lodzi do szkoly a potem do pracy obecnie mieszkam nad morzem w swinoujsciu na wyspie uznam i z nostalgia wspominam stare dzieje i tramwaje

  2. Prawdę powiedziawszy, to bardzo Ci zazdroszczę, tzn:tego, że tam mieszkasz.Ja będąc w MAR-WOJu w Gdyni, bardzo cęsto tam cumowalem.Taaam,- jest po prostu cudnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version