Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Triumfowali ozorkowianie

2

Z ilu strażaków składa się zastęp ratowniczy? Co to jest „Górna granica wybuchowości”? Jakie są rodzaje gaśnic i kiedy można ich używać? Te i inne pytania padały podczas powiatowego finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w miniona środę (24 bm.) w Starostwie Powiatowym w Zgierzu. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych okazali się w wielu przypadkach prawdziwymi ekspertami w dziedzinie pożarnictwa, a ich wiedza teoretyczna została wysoko oceniona przez jury złożone ze specjalistów z Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu. W przerwie między zmaganiami konkursowymi można było z bliska obejrzeć nowoczesny strażacki sprzęt bojowy i zapoznać się z zasadami jego funkcjonowania. Na parking starostwa zajechał nawet 40-metrowy podnośnik przystosowany do akcji ratunkowych na dużych wysokościach.

Ostatecznie po pisemnym teście i egzaminie w grupie młodszej zwyciężył Konrad Kolis (z gimnazjum w Głownie), przed Katarzyną Raj (Zespół Szkół w Solcy Wielkiej) oraz Damianem Danielskim (ZS nr 2 w Bratoszewicach), zaś wśród młodzieży starszej triumfował Piotr Kłosowicz (Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie) przed Moniką Wilk (SLO im. Traugutta w Zgierzu) i Michałem Piątkowskim (również z ozorkowskiego ZSZ).

Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni. Upominki wręczali: Senator RP Józef Dziemdziela, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu Bogusław Czekała oraz Starosta Zgierski Lesław Jarzębowski.

2 KOMENTARZE

  1. Gdyby nie znajomości osób biorących udział a zwłasza jednej każdy miałby szanse dostać sie do finału!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To niedpopuszczalne!!!!!!

  2. Gdyby nie znajomości osób biorących udział a zwłasza jednej każdy miałby szanse dostać sie do finału!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To niedpopuszczalne!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version