Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

W Ozorkowie powstaje Centrum Rehabilitacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych

10

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę istniejące od 1989 roku ma swoje oddziały na terenie całej Polski. Siedziba łódzkiego pododdziału znajduje się w Ozorkowie. Członkowie organizacji czynią starania, aby w tym mieście rozpoczął swą działalność ośrodek dla osób specjalnej troski. Do tej pory, przez kilkanaście lat swojego istnienia, dzięki pieniądzom pozyskanym głównie z darowizn organizacja zakupiła sprzęt medyczny za łączną kwotę 1.922.000 zł, wspomagając między innymi szpitale w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim oraz łódzki szpital im. J. Korczaka.

Za swoją działalność na rzecz osób chorych na padaczkę prezes organizacji pani Halina Chojnacka została odznaczona z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Aleksandra Kwaśnieckiego Srebrnym Krzyżem Zasługi, natomiast pierwszy prezes stowarzyszenia dr Grzegorz Wiktor Pawliczak otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

W najbliższych planach łódzkiej filii stowarzyszenia jest uruchomienie Centrum Rehabilitacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, w którym znajdą się między innymi: Zakład Aktywności Zawodowej, Szkoła Przystosowania do Życia dla osób specjalnej troski.
Swoją pomoc przy realizacji przedsięwzięcia zaoferował burmistrz Ozorkowa pan Piotr Giziński.

Wszyscy, którzy chcieliby przyczynić się do rozpoczęcia działalności przez centrum rehabilitacji proszeni są o wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Ozorkowie,
nr konta: 87860001-149376-2700-61-2 z dopiskiem: „Spełnijmy nadzieję”.
Bliższe informacje można również uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej: arekkubicki@wp.pl.

10 KOMENTARZE

 1. Pomysłodawcy nie zdają sobie sprawy z kosztów budowy i utrzymania. Ktoś wykorzystuje swoją pozycję i próbuje ugrać prywatny interes kosztem gminy. Basen przestał już na siebie zarabiać i za chwilę gminy nie będzie stać na jego utrzymanie. Następne takie obiekty, to gwóźdź do trumny miasta. Szkoda że za same pomysły nie ponosi się odpowiedzialności.

 2. Odpowiedź dla Realisty.
  Wstyd, że odmawiasz niepełnosprawnym prawa do godnego życia. Ktoś Cie wprowadza w błąd. Nie będzie budowany nowy budynek.
  Miasto nie będzie ponosiło kosztów utrzymania centrum.
  Ponadto ty tez możesz w każdej chwili zostać niepełnosprawnym i co wtedy?
  Gdybyś miał w rodzinie taką osobe inaczej byś mówił.

 3. Faktem jest, że może mnie taka tragedia spotkać. Dużo ludzi nie ma na chleb, nie ma gdzie mieszkać, a psy nie mają schroniska. Nie oznacza to jednak, że w każdym mieście musi być dom Brata Alberta lub schronisko dla zwierząt. Mówiąc o kosztach budowy miałem na uwadze koszty adaptacji i remontu ogromnego (kilka tys. m.kw.) budynku. Ponadto w dalszym ciągu nie mam żadnej pewności (pomimo Twoich zapewnień) że miasto nie będzie musiało dofinansowywać Centrum. Nawet jeżeli jesteś o tym przekonany. W swoich rozważaniach nie brałem pod uwagę wartości budynku, który miasto mogło by sprzedać lub wydzierżawić tworząc tym samym nowe miejsca pracy. Na pewno temat jest bardziej złożony i trudno jest podjąć jednoznaczną decyzję. Należy jednak wziąść pod uwagę opinię „realistów”. A propos: ja też jestem ozorkowianinem.

 4. Powstanie CENTRUM dla osób niepełnosprawnych – to nauka , rechabilitacja , praca i godne życie dla tych osób -to ratunek dla Basenu – Bankruta – to nowe miejsca pracy dla co najmniej 60-70 osób sprawnych – to nowy zakład pracy.To jest realne P. Realisto.

 5. W osrodku zaplanowane jest także sporo nowych miejsc pracy dla osób pełnosprawnych ( i to nie mało) i niepełnosprawnych.
  Podkreslam, że miasto nie będzie utrzymywało ośrodka.
  Napewno nie chodzi o budynek. który masz na myśli. Ludzie nie maja na chleb, gdyż przeważnie nie moga pracować. W ośrodku pracę moga otrzymać.
  Stowarzyszenie, o którym mowa w przedmiotowej notatce uruchamina biuro bezpłatnych porad prawnych i infromacji dla osób niepełnosprawnych i nie tylko. Można będzie również w nim otrzymać pomoc w wypełnieniu wszelkiego rodzaju wniosków, podań itp. niezbędnych do trzymania konkretnej pomocy.

 6. Nie chcę z Tobą dyskutować. Mimo wszystko szkoda, że nie ma indywidualnej odpowiedzialności za nieudane pomysły. Pożyjemy – zobaczymy. Chciałbym tylko żebyś miał odwagę zgłosić się jak trzeba będzie płacić. Z terminów Twoich zgłoszeń wynika, że osobiście płacić nia lubisz i piszesz z pracy (masz pewnie państwową posadę). W tej sytuacji nie dziwię się, że jesteś takim optymistom. Pamiętaj jednak, że czasy się zmieniają, a państwo co roku przekazuje gminom coraz mniej pieniędzy. Nie pisz więcej, bo i tak Ci nie odpowiem – szkoda mi państwowych pieniędzy. Ja rozmawiam na swój koszt i mogę odpowiadać za to co robię. Pozdrawiam – cześć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version