W weekend miały miejsce dwa ważne sportowe.
W sobotę i w niedzielę odbyły się mecze I rundy play-off II ligi siatkówki mężczyzn. Rywalem Bzury była trzecia, po rundzie zasadniczej, drużyna Okocimski Brzesko. Wszyscy mieli nadzieję na dwie łatwe wygrane ozorkowian. Niestety… Po pierwszym, dość łatwo wygranym meczu 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21), w niedzielę spotkała fanów MKS niemiła niespodzianka.

Bo bardzo zaciętym meczu uległa Okocimskiemu 2:3 (25:19, 13:25, 21:25, 25:17, 13:15). Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużył Kamil Kacprzak, który wykazał się wyśmienitą skutecznością w ataku.

Po dwóch meczach jest zatem remis 1:1. 21 i 22 zostaną rozegrane kolejne spotkania, tym razem w Brzesku.
Przypominam, że w play-off gra się do trzech zwycięstw.

Wszystkie wyniki w grupie 4

Ozorków – ŁKS 1:4 w piłkarskim sparingu
odbył się w Ozorkowie na ośnieżonym, ale doskonale przygotowanym boisku.

Już w trzeciej minucie Michał Białek wykorzystał błąd obrońców i strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza. Po chwili widowiskową akcję Krystiana Bolimowskiego skutecznym strzałem głową wykorzystał Sławomir Kułyk i było 2:0.

Dopiero po przerwie stała się bardziej wymagającym partnerem. Tuż po zmianie stron Robert Stankiewicz w polu karnym ograł testowanego w ŁKS Łukasza Palucha, a następnie zagrał do Marcina Olejniczaka, który zdobył kontaktowego gola.

O następnych minutach można napisać, że był to pojedynek Andrasa Strapaka i Jacka Kosmalskiego z obrońcami i bramkarzem Bzury. Obaj ełkaesiacy zdecydowanie wyróżniali się na tle pozostałych zawodników, ale niestety byli bardzo nieskuteczni.

Gole: Olejniczak – Białek, Kułyk, Kosmalski, Kałuziński (samobójcza).

Bzura: Gąsiński – Kałuziński, Podolski, Suliński – Olejniczak, Klimkiewicz, Szpiegowski, Śludkowski, Koziak – Stankiewicz, Herski oraz Rutkowski, Olczyk, Chmielewski, Ziemniak.

ŁKS (I połowa): Paluch – Słowiński, Kardas, Godras- Szwajdych, Białek, Kłus, Wachowicz, Mysona – Bolimowski, Kułyk.

ŁKS (II połowa): Paluch – Kardas, Golański, Godras – Bolimowski, Strapak, Kowalczyk, Rączka, Wachowicz, Mysona – Kosmalski oraz Reyer.

Źródło: Gazeta.pl