Reklama

W weekend miały miejsce dwa ważne wydarzenia sportowe.
W sobotę i w niedzielę odbyły się mecze I rundy play-off II ligi siatkówki mężczyzn. Rywalem Bzury była trzecia, po rundzie zasadniczej, drużyna Okocimski Brzesko. Wszyscy kibice mieli nadzieję na dwie łatwe wygrane ozorkowian. Niestety… Po pierwszym, dość łatwo wygranym meczu 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21), w niedzielę spotkała fanów MKS niemiła niespodzianka.

Bo bardzo zaciętym meczu Bzura uległa Okocimskiemu 2:3 (25:19, 13:25, 21:25, 25:17, 13:15). Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużył Kamil Kacprzak, który wykazał się wyśmienitą skutecznością w ataku.

Po dwóch meczach jest zatem remis 1:1. 21 i 22 zostaną rozegrane kolejne spotkania, tym razem w Brzesku.
Przypominam, że w play-off gra się do trzech zwycięstw.

Wszystkie wyniki w grupie 4

Bzura Ozorków – ŁKS 1:4 w piłkarskim sparingu
Mecz odbył się w Ozorkowie na ośnieżonym, ale doskonale przygotowanym boisku.

Już w trzeciej minucie Michał Białek wykorzystał błąd obrońców i strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza. Po chwili widowiskową akcję Krystiana Bolimowskiego skutecznym strzałem głową wykorzystał Sławomir Kułyk i było 2:0.

Dopiero po przerwie Bzura stała się bardziej wymagającym partnerem. Tuż po zmianie stron Robert Stankiewicz w polu karnym ograł testowanego w ŁKS Łukasza Palucha, a następnie zagrał do Marcina Olejniczaka, który zdobył kontaktowego gola.

O następnych minutach można napisać, że był to pojedynek Andrasa Strapaka i Jacka Kosmalskiego z obrońcami i bramkarzem Bzury. Obaj ełkaesiacy zdecydowanie wyróżniali się na tle pozostałych zawodników, ale niestety byli bardzo nieskuteczni.

Gole: Olejniczak – Białek, Kułyk, Kosmalski, Kałuziński (samobójcza).

Bzura: Gąsiński – Kałuziński, Podolski, Suliński – Olejniczak, Klimkiewicz, Szpiegowski, Śludkowski, Koziak – Stankiewicz, Herski oraz Rutkowski, Olczyk, Chmielewski, Ziemniak.

ŁKS (I połowa): Paluch – Słowiński, Kardas, Godras- Szwajdych, Białek, Kłus, Wachowicz, Mysona – Bolimowski, Kułyk.

ŁKS (II połowa): Paluch – Kardas, Golański, Godras – Bolimowski, Strapak, Kowalczyk, Rączka, Wachowicz, Mysona – Kosmalski oraz Reyer.

Źródło: Gazeta.pl

Reklama